Fudbaleri Crvene zvezda pobedili su Proleter u Novom Sadu u 23. kolu Superlige Srbije rezultatom 2:1.

Zvezda je odmah na početku utakmice krenula silovito ka golu Proletera, a šanse su se ređale od trećeg minuta.

Najpre je Katai iz slobodnog udarca uputio nešto između šuta i centaršuta, ali je golman Petrić prvi stigao do lopte i otklonio opasnost.

U sledeća dva minuta, Ben je pripretio dva puta, ali je jednom bezuspešno lobovao golmana, a drugi put je nakon odbrane Petrića sviran ofsajd.

Katai je u osmom minutu pripretio šutem sa ivice šesnaesterca, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

U 12. minutu Pičini je napravio glupost, bespotrebno je faulirao igrača Proletera u kaznenom prostoru, a odgovornost za penal je preuzeo Nikola Ninković.

Borjan se bacio u desnu stranu, Ninković je šutirao po sredini, ali je golman Zvezde nogama zaustavio udarac.

Proleter je ostao bez štopera Jovanovića, koji je zbog povrede ranije morao van terena, a šansu je dobio Nebojša Skopljak.

Naredne dve šanse propustio je Ohi. Najpre ga je Ivanić uposlio, ali se napadač crveno-belih nije najbolje snašao, te je lopta završila u gol autu. Samo nekoliko trenutaka kasnije Rodić je centrirao, a Ohi je iz izgledne pozicije glavom šutirao tik iznad prečke.

U 30. minutu Pičini je probio po desnoj strani, uposlio Bena, koji je sa sedam metara šutirao pored stative.

Nakon duge ofanzive i pritiska, Zvezda je konačno povela u 34. minutu, a egzekutor je bio El Fardu Ben. On je iskoristio odličan centaršut Kange, izborio se za poziciju i spretnim utem sproveo loptu u mrežu.

Poslednja šansa u prvom delu viđena je u 38. minutu, kada je Tomović uhvatio poluvolej na odbijenu loptu, ali je udarac završio preko gola.

Drugo poluvreme krenulo je porpilično dinamično, ali bez velikih šansi u uvodnim minutima.

Prvi je pripretio Ivanić u 51.minutu kada je sa leve strane probio u sredinu, odakle je šutirao, ali je Petrić odbranio.

Usledile su dve šanse za Proleter, ali je oba puta Ninković bio neprecizan.

Pravi šok za crveno-bele došao je u 61. minutu, kada su fudbaleri Proletera lepo iskombinovali ispred šesnaesterca rivala, lopta je došla do Tomovića, koji je precizno šutirao u donji desni ugao Borjanovog gola.

Proleter je nastavio sa dobrom igrom, pa je JOvanović oprobao šut sa distance, ali je on završio iznad prečke.

Stanković je u 68. minutu napravio trostruku izmenu, a šansu su dobili Milan Gajić, Filipo Falko i Milan Pavkov.

Uskoro je viđena dobra akcija Zvezdinih bekova, Gajić je centrirao, Rodić visoko skočio, glavom šutirao, ali je Petrić još jednom bio bolji. Ubrzo je i Falko centrirao, Ohi je odložio loptu, a Pavkov je pokušao, ali bezuspešno. U 75. minutu Stojanović je šutirao jako, ali preko gola.

Poslednjih 15-ak minuta u potpunosti su pripali crveno-belima, koji su dominirali, a najviše se istakao Milan Pavkov.

Najpre je dva puta pripretio u kratkom vremenskom roku, a šanse su imali i Kanga i Falko. Međutim, Petrić je svaki put izlazio kao pobednik.

Ipak, u 86. minutu nije bilo spasa za Proleter. Pavkov je odlično reagovao na centaršut Rodića, glavom je precizno pogodio mrežu za veliko slavlje crveno-belih i konačnih 2:1.

Viđena je i gužva na terenu, koja je trajala nekoliko minuta, ali ništa nije bilo sporno. Zvezda je do kraja sačuvala prednost, a Proleter nije mogao do novog iznenađenja.

Zvezda se ovom pobedom primakla Partizanu na dva boda, a crno-beli će svoju pobedu tražiti protiv Radničkog 1923 od 15 sati i 30 minuta.

Proleter – Crvena zvezda 1:2

(Tomović 61 – Ben 34, Pavkov 86)

Stadion: Slana Bara, Novi Sad. Sudije: Aleksandar Živković, Jovan Grujić, Ivan Mikalački, Andrija Stojanović.

Proleter: Petrić, Mitrović, Andrejević, Jovanović, Dunđerski, Jovanović, Ilić, Tomović, Ninković, Milošević, Kaluđerović. Trener: Dušan Bajić.

Crvena zvezda: Borjan, Rodić, Dragović, Eraković, Pičini, Sanogo, Katai, Kanga, Ivanović, Ben, Omoižuanfo. Trener: Dejan Stanković.

Drugo poluvreme:

KRAAAJ! Crvena zvezda je pobedila Proleter sa 2:1

90+1 Crveni za Proleter

Drugi žuti karton i isključenje je dobio Andejević, zbog grubog starta nad Kangom.

90′ Gužva na terenu, izmene u Zvezdi

IIz igre je izašao Ohi, a šansu je dobio Pankov, da bi pojašao defanzivu. Teren je napustio i Katai, a umesto njega je ušao Srnić. Gužvana terenu je bila, učestvovali su igrači treneri i sudije, ali ništa nije bilo ssporno i gol je priznat.

86′ GOOOOL! Zvezda ponovo vodi

Rodić je centrirao, a Pavkov je glavom pogodio mrežu rivala za novo vođstvo Zvezde.

84′ Preti i Falko

Gužva je bila u šesnaestercu domaćih, ali je Falko šutirao slabijom desnom nogom pravo u golmana Petrića.

83′ Još jedna parada Petrića, Pavkov sve opasniji

Pavkov je uhvatio poluvolej sa 30 metara, ali je Petrić sjajno intervenisao i Zvezda je ponovo imala korner. Pavkov je pokušao glavom, ali nije bilo ni blizu.

80′ Zvezda zamalo ponovo povela

Kanga je šutirao u malu mrežu, ali se Petrić bacio i odbranio. Od svega je bio samo korner, nakon kog nije bilo velike opasnosti.

77′ Izmena u ekipi Proletera

Serdar je dobio šansu umesto Ninkovića, koji je vidno razočaran zbog promašenih prilika.

75′ Proleter ide na pobedu

Stojanović se našao u prilici, snažno je šutirao sa 20-ak metara, ali je udarac završio iznad gola.

73′ Pavkov prvi put u prilici

Falko je centrirao, Ohi je odbio do Pavkova, koji je šutirao, ali je Petrić uz poteškoće odbranio.

70′ Velika šansa za goste

Lepa akcija bekova crveno-belih – Gajić je centrirao, a Rodić je visoko skočio, šutirao glavom, ali je golman refleksno odbranio.

68′ Trostruka izmena u Zvezdi

Iz igre su izašli Pičini, Ivanić i Ben, a šansu su dobili Gajić, Pavkov i Falko.

65′ Proleter ne staje

Jovanović je šutirao nakon kontre svog tima, ali je Borjan bez problema zaustavio udarac po zemlji.

61′ Šok za Zvezdu! Gol Proletera

Proleter je izjednačio preko Tomovića. Razmenili su igrači domaćih nekoliko preciznih dodavanja ispred kaznenog prostora gostiju, lopta je došla do Tomovića koji je precizno šutirao po zemlji za izjednačenje. Borjan je bio zaklonjen i nije imao šanse da odbrani.

57′ Ponovo promašaj Ninkovića

Ninković je nakon slobodnog udarca sa nekih 20-ak metara šutirao iznad prečke.

55′ Proleter pokušava, ali bezuspešno

Ninković je nakon driblinga šutirao, ali je udarac završio visoko iznad gola.

52′ Druga izmena u Proleteru

Mladi Stojanović je ušao umesto Mladenovića.

51′ Ivanić preti sa distance

Ivanić je probio sa leve strane us redinu, šutirao sa 20-ak metara, ali je Petrić odbranio. Zvezd aima korner.

47′ Još jedna peh za Proleter, Eraković na travi

Milošević neće moći da nastavi meč, pošto se povredio prilikom jedne intervencije. Pomoć je potrebna i Erakoviću, ali se čini da će on moći da nastavi.

Prvo poluvreme:

45+3 Kraj prvog dela igre

Poslednjih desetak minuta prvog poluvremena proteklo je bez šansi. Zvezda ide na odmor sa prednošću od 1:0.

38′ Preti i Proleter

Nakon prekida, lopta se odbila do Tomovića, koji je uhvatio poluvolej sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla preko gola.

37′ Rasprava sa sudijom

Fudbaleri i trener Crvene zvezde žale se zbog odlike sudije da ne dodeli žuti karton igraču Proletera za oštar start.

34′ GOOOOL! Zvezda vodi

Ben je pogodio mrežu za slavlje i vođstvo crveno-belih. Kanga je odlično centrirao, a Ben je ostvario bolju poziciju od defanzivaca Proletera i pogodio spretnim šutem.

30′ Kakva šansa za Zvezdu

Pičini je probio po desnoj strani, uposlio je Bena, ali je sa nekih sedam metara šutirao tik pored stative.

29′ Zvezda pritiska, gol „visi“ u vazduhu

Kanga je odlično uposlio Ohija, ali on nije uspeo da šutira pošto je bio okružen defanzivcima Proletera.

26′ Ohi još jednom promašio

Rodić je centrirao, Ohi glavom šutirao, ali je lopta završila tik iznad prečke.

24′ Lepa akcija Zvezde, Ohi promašio veliku šansu

Borjan je ispucao lopu, Ben je spustio do Ivanića koji je uposlio napadača, ali je Ohijev udarac odbranio Petrić.

22′ Izmena u Proleteru

Nebojša Skopljak je dobio šansu umesto Jovanovića, koji se povredio.

20′ Povreda Proleterovog defanzivca

Jovanović je izbio loptu u svom kaznenom prostoru, ali se tom prilikom povredio i izgleda da će morati van igre.

14′ NEMA GOLA! Borjan odbranio penal

Ninković je preuzeo odgovornost, šutirao je po sredini gola, ali je Borjan nogama zaustavio udarac.

12′ Penal za Proleter

Pičini je skrivio penal iz prve šanse za Proleter.

10′ Šanse za Ohija i Kangu

Dobio je Ohi loptu na levoj strani, ali se nije najbolje snašao pa je bio samo gol aut za Proleter. Ubrzo je usledila još jedna lepa akcija crveno-belih, Ivanić je istrčao i uposlio Kangu, koji je sa desetak metara poslao loptu preko gola.

8′ Katai je „zategao“, zamalo neprecizan

Nakon nekoliko dodavanja ispred šesnaesterca Katai je uputio udarac sa ivice kaznenog, ali je pogodio spoljni deo mreže.

7′ Zvezda ne prestaje sa pritiskom

Ivanić je izborio korner, ali je nakon lošeg centaršuta otklonjena opasnost.

4′ Još dva velike šanse

Sanogo je odlščno uposlio Bena, koji je pokušao da lobuje golmana, ali je situacija bila veoma teška. U narednoj akciji ponovo se Ben našao u prilici, ali je nakon opasnosti i odbrane golmana sviran ofsajd.

3′ Slobodan udarac za Zvezdu, prva opasnost

Katai je uputio nešto između šuta i centaršuta, bila je gužva u šesnaestercu, ali je golman Petrić uhvatio loptu.

Peh za Proleter na zagrevanju

Kaluđerović se povredio na zagrevanju za meč, pa će ga u startnoj postavi zameniti Veljko Mladneović.