Partizan je održao čas fudbala TSC u Senti u derbiju 16. kola Superlige. Crno-beli su od prvog do poslednjeg minuta diktirali tempo i na kraju su, krajnje neočekivano, ubedljivo slavili na teškom gostovanju s ubedljivih 4:0 (1:0).

Dugo se čekalo da proradi crno-bela mašinerija i to se konačno dogodilo i to na najtežem mogućem gostovanju, ne računajući ono Crvenoj zvezdi ili Vojvodini.

Partizan je u Senti protiv TSC demonstrirao silu i do kolena potukao rivala. Izašao je TSC, ekipa koja je bila hit prošle sezone, da igra fudbal i da se nadigra i na kraju su to učenici Zoltana Saba skupo platili.

Crno-beli su sa četiri gola napunili mrežu golmana Filipovića.

Da je Partizan s jasnom namerom došao u Sentu da uzme čitav plen, nagovestio je Filip Holender pogotkom u 24. minutu.

Mađarski reprezentativac, koji će biti akter Evropskog prvenstva naredne godine, postigao je drugi gol na poslednja dva meča. Bio je to ujedno i rezultat posle prvih 45 minuta.

Nastavak je doneo „turbo Partizan“. Stanojević je u 61. minutu izveo iz igre smušenog i indisponiranog Izraelca Nahta, a priliku je dobio Suma.

Svega desetak sekundi bilo je potrebno Sumi da se upiše u strelce. Tek što su izveli loptu s centra, fudbaleri TSC su je predali crno-belima, Suma se sada našao u ulozi asistenta, egzekutor je bio Filip Holender.

Tačku na „i“ stavio je Japanac Takuma Asano golom u 71. minutu.

Definitivno najbolja partija Partizana otkako je Aleksandar Stanojević na klupi „parnog valjka“ nasledio Sava Miloševića, i prvi put još od avgusta i utakmice sa Javorom Partizan je uspeo da postigne četiri gola na jednom meču.

Crno-beli su drugi na tabeli sa 35 bodova, prva je Zvezda koja ima meč manje i 41 bod. Crveno-beli od 19 časova dočekuju Rad.

Superliga, 16. kolo

Čukarički – Napredak 3:0 (0:0)

(Birmančević 66, Ndijae 83, Eze 90)

Voždovac – Mladost 3:2 (2:1)

(Živković 15, Vujnović 40, 85 – Bojović 12, 65)

(Adamović 11, Ortiz 33, 68)

Tri pobede su izabranici Aleksandra Stanojevića upisali u Superligi protiv Mačve, Spartaka i Proletera, dok su sredinom nedelje u Kupu Srbije bili uspešniji od Metalca minimalnim rezultatom.

S druge strane, TSC je u prethodnom kolu poražen na gostovanju u Kruševcu od Napretka (1:0), ali je ekipa Zoltana Saba arhivirala taj poraz i ekspresno se osvetila pomenutom rivalu u Kupu Srbije, pobedivši ga rezultatom 2:0.

TSC – Partizan 0:4 (0:1)

Stadion: U Senti: Sudija: Nenad Minaković. Strelci: Holender u 23, Suma u 61, Holender u 62, Asano u 71. minutu

TSC: Filipović – Santrač, Babić, Antonić, Varga – Santrač (od 46. Tomanović), Milićević – Tumbasević (od 70. Banjac), Zec, Stanojev (od 70. Duronjić) – Lukić.

Partizan: Stojković – Miljković, S. Marković, Vujačić, Urošević (od 78. minuta Brežančić) – Zdjelar, Šćekić – F. Stevanović (od 61. Jojić), Natho (od 61. Suma), Asano (od 74. Štulić) – Holender (od 74. Čolić).

90′ – NEMA PRODUŽETKA, KRAJ MEČA!

Partizan je deklasirao TSC, pobedivši ga rezultatom 4:0!

90′ – STOJKOVIĆ DALEKO U AUT

TSC se našao u kontri, ali je Stojković pratio igru i stigao je prvi do lopte, koju je poslao van stadiona.

86′ – PARTIZAN ODRAĐUJE POSAO

Iskusno, rutinski Partizan odrađuje završne minute protiv TSC. Razbili su u paramparčad rivala, za kojeg se očekivalo da im napravi dosta problema.

81′ – STOJKOVIĆ BESAN

Imao je TSC šansu, zapretio je TSC iz peterca, a golman Partizana se prodrao na sav glas na svoje saigrače: Nemoj da se zajeb*vate na 4:0″.

78′ – PARTIZAN OPET MENJA

Na terenu je Rajko Brežančić koji je zamenio Uroševića. Pozicija za poziciju, promena na mestu levog beka.

74′ – DVOSTRUKA IZMENA STANOJEVIĆA

Trener Partizana izveo je iz igre strelce Holendera i Asana, na teren su ušli Nikola Štulić i Nikola Čolić.

73′ – ASANO PROMAŠIO ZA 5:0

Malo malo pa se Japanac nađe u izglednoj prilici. Posle prodora Uroševića mogao je do novog gola. Ipak, šutirao je daleko preko gola.

71′ – GOOOL! ASANO ZA 4:0

Koačno se Japanac upisao u strelce. Odbranio se TSC posle pokušaja Sume, ali se lopta odbila na nogu Takumi Asanu, koji u padu sa četiri metra pogađa pravo u metu.

68′ – FILIPOVIĆ BRANI POKUŠAJ ASANA

Raspala se igra TSC posle dva primljena gola za minut. „Sevaju“ kontre non-stop i samo je pitanje kada će Partizan doći do novog gola.

Filipović se tako našao „oči u oči“ sa Asanom i četvrti put mu je odbranio udarac.

62′ – GOOOL! PARTIZAN VODI 3:0

Blickrig Partizana – dva gola za minut. Strelac je Holender na asistenciju Sume, koji mu se revanširao za prethodno dodavanje.

61′ – GOOOL!

Suma je ušao i za 10 sekundi uspeo da postigne gol. Kako je samo pogodio Stanojević sa izmenama. Holender je asistirao omalenom Sumi, koji je zamenio indisponiranog Natha.

59′ – MILIĆEVIĆ DOBIO ŽUTI

Nehotice je Milićević kramponima po vrhu kopačke zgazio Svetozara Markovića što je prema proceni glavnog arbitra bilo dovoljno za žuti karton.

57′ –  STOJKOVIĆA BRŽI OD ZECA

Lukić je uputio pas ka Zecu u peterecu, a Stojković je pravovremenom reakcijom sprečio TSC da dođe u priliku da ugrozi njegov gol.

52′ – KORNER ZA PARTIZAN

Holender je probio po desnoj strani, uputio je loptu u srce šenaesterca, ali je udarac Šćekića izblokiran.

50′ ŠĆEKIĆ PORED GOLA

Odbila se lopta posle karambola u kaznenom prostoru TSC do Šćekića, koji je pokušao sa 18 metara i poslao loptu pored gola.

47′ – ASANO U NOVOJ PRILICI

Mogao je Japnac već u drugom minutu nastavka susreta da zatrese mrežu Filipovića, ali je traljavo šutirao.

18.02′ – UTAKMICA JE NASTAVLJENA

45′ – KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Nije produženo ni minut prvo poluvreme, sudija Minaković je posle svega 15 sekundi poslao igrače u svlačionicu.

43′ – ANTONIĆ „POŽUTEO“

Drugi put na meču je neoprezno startovao štoper domaćih i zbog starta nad Nathom, dobio je žuti karton.

40′ TSC PRETI

Sve su jači napadi ekipe Zoltana Saba.

38′ – MILIĆEVIĆ PRESLABO ŠUTIRAO

Mogao je TSC više da izvuče iz ove akcije. Dugo i lepo su kombinovali, Milićević se našao na 17 metara, ali je preslabo po zemlji šutirao.

Lak plen za Stojkovića.

29′ – JAPANAC IZBLOKIRAN

Filip Babić je odlično intervenisao, sprečivši Asana da postigne gol. Zatim je pokušaj Vujačića završio iznad gola.

26′ – ASANO ZAMALO POVISIO NA 2:0

Štoper TSC je pogrešio, Filipović je izašao da skrati ugao Japancu Asanu i uspeo je da ga natera da šutira pored gola.

23′ – GOOOL! PARTIZAN VODI

Iskoristio je svoju brzinu Filip Holender i pobegao Antoniću, a zatim je rutinski po zemlji matirao Filipovića.

Drugi gol mađarskog reprezentativca na poslednja dva meča u Superligi.

20′ – PRVA ŠANSA ZA TSC

Jug Stanojev je bio brži od Vujačića i krenuo je ka golu Stojkovića, ali je iz solidne situacije šutirao visoko preko gola.

18′ – ŽUTI ZA VUJAČIĆA

Zbog neopreznog starta na osetljivoj poziciji, defanzivac Partizana dobio je javnu opomenu od sudije Minakovića.

12′ – UPOZORENJE UROŠEVIĆU

Sledeći ovakav start i defanzivac Partizana će dobiti žuti karton, poručio mu je sudija Minakovića zbog bespotrebno faula na sredini terena.

10′ – STEVANOVIĆ ZAPRETIO

Krenuo je Partizanov biser u solo prodor, nanizao nekoliko defanzivaca TSC, ali je usledio udarac sa 14 metara pravo u ruke Filipovića.

6′ –  POSLE ŠANSE, OPREZ

Daleko opreznije zaigrao je TSC posle one uvodne prilike za crno-bele. Lopta je uglavnom na sredini terena, gde se vodi najveća bitka.

2′ – VELIKA ŠANSA ZA PARTIZAN

Filip Holender lako je mogao da promeni rezultat na semaforu, ali mu je golman Filipović iz neposredne blizine odbranio udarac.

17.00′ – UTAKMICA JE POČELA

Meču je prethodio minut ćutanja u čast preminulog Dijega Armanda Maradone.

16.55′ – STANOJEVIĆEVA MINIMALNA PROMENA

Trener Partizana odlučio se samo za jendu izmenu u odnosu na utakmicu sa Metalcem u Kupu Srbije. Naime, umesto Miloša Jojića mesto u startnih 11 zauzeo je Filip Stevanović.

U pitanju je praktično iznuđena izmena, s obzirom na to da je pravilo u Superligi da tim mora da ima dva bonus igrača.

16.47′ – TEK TREĆI DUEL

TSC iz Bačke Topole i Partizan su se do sada sastajali svega dvaput. Ishod je nerešen, oba puta prethodne sezone bilo je 1:1.

16.34′ – DODBRO DOŠLI

Dobro veče i dobro nam došli u još jedan tekstualni prenos uživo. Sa nama možete da pratite sva dešavanja s utakmice 16. kola Superlige između TSC i Partizana.