Drugi dan 3. kola grupne faze Lige šampiona obeležilo je pregršt uzbuđenja širom Starog kontinenta, a najinteresantnije je bilo u Lajpcigu i Sevilji gde su domaćini uspeli da dođu do pobeda posle preokreta.

U jednom od derbija kola Pari Sen Žermen je poveo protiv Lajpciga već u 6. minutu iz jedanaesterca, a Argentinac je, takođe iz penala, mogao da udvostruči vođstvo samo deset minuta kasnije, ali nije bio dovoljno precizan.

U završnici poluvremena usledila je kazna Nkunkua, a Grosberg je iz jedanaesterca režirao potpuni preokret u 56. minutu te je šampion Francuske pretrpeo drugi poraz u grupnoj fazi.

Još teži zadatak imali su fudbaleri Sevilje koji su posle 21 minuta gubili 2:0 od Krasnodara na svom terenu, ali su se u život vratili golom Rakitića tri minuta pre odomra.

Posao španskom timu otežao je crveni karton Navasa, međutim to nije sprečilo dvostrukog strelca El Nesirija da u tri minuta preokrene rezultat i režira pravu senzaciju.

U preostala četiri susreta odigrana od 21 čas favoriti su opravdali svoje uloge te je Barselona savladala Dinamo Kijev (2:1), Čelsi je bio bolji od Rena (3:0), Borusija Dortmund od Klub Briža (3:0), a Juventus od Ferencvaroša (4:1).

Liga šampiona, 3. kolo

Grupa E

Čelsi – Ren 3:0 (2:0)

(Verner 10p, 41p, Abraham 50)

Sevilja – Krasnodar 3:2 (1:2)

(Rakitić 42, En Nesiri 69, 72 – Sulejmanov 17, Berg 21p)

Grupa H

Bašahšehir – Mančester junajted 2:1 (2:1)

(Ba 13, Višća 40 – Marsijal 43)

Lajpcig – Pari Sen Žermen 2:1 (1:1)

(Nkunku 42, Frosberg 56p – Di Marija 6)

…………………………

TOK MEČEVA:

Završene su utakmice 3. kola grupne faze Lige šampiona

90+5′ Drugi crveni za Pari Sen Žermen

Drugim žutim kartonom Kimpembe je upotpunio agoniju Pari Sen Žermena koji će ostati na tri boda posle isto toliko kola.

90′ Počasni pogodak Ferencvaroša

Golom Bolija mađarski tim ublažio je poraz u susretu sa Juventusom.

81′ Rapsodija „stare dame“

Fenomenalno veče torinskog kluba drugim golom je ukrasio Dibala. Ponovo je pogotku napadača Juventusa kumovala greška domaćina koji je definitivno u nok-daunu i samo je pitanje kojim će rezultatom biti poražen.

75′ Cigankov smanjuje zaostatak Dinama

Čuvao je Ter Štegen Katalonce 75 minuta, ali je bio potpuno nemoćan kod udarca Cigankova koji je ukrajinskom timu doneo zasluženi pogodak.

73′ Dibala strelac posle šest minuta

Argentinac je zamenio Moratu u 67. minutu, a već u 73. je uspeo da se upiše u strelce. Napadač Juventusa iskoristio je neverovatnu grešku golmana Ferencvaroša i lako pogodio praznu mrežu.

72′ Preokret Sevilje sa igračem manje

Spektakl u Španiji! En Nesiri je sa dva pogotka u tri minuta doneo preokret Sevilji sa igračem manje protiv Krasnodara.

69′ Agonija Parižana i izjednačenje Sevilje

Glavobolje šampiona Francuske produbio je Gaj drugim žutim kartonom, te će četa Tomasa tuhela u poslednjih 20 minuta juriti zaostatak sa igračem manje. Istovremeno je Sevilja uspela upravo to – izjednačila je sa igračem manje protiv Krasnodara golom En Nesirija.

64′ Pike u stilu napadača

Sjajni defanzivac glavom je materijalizovao idealno proigravanje Ansua Fatija i udvostručio vođstvo protiv Dinama iz Kijeva.

60′ Morata overava sudbinu Mađara

Kristijano Ronaldo, je spojio Moratu sa golom, a strelac vodećeg gola novim matom potopio lađe Ferencvaroša.

56′ Frosberg za preokret

Kimpembe je napravio penal koji je iskoristio Frosberg i preokrenuo rezultat u Lajpcigu. Navas je imao loptu na dlanu, ali nije uspeo da je zaustavi na putu do mreže.

53′ Ter Štegen čuva Barselonu

Sevnula je kontra Ukrajinaca, Suprijaha se našao sam pred golmanom domaćina, ali je sjajni Nemac sprečio izjednačenje.

50′ Čelsi nastavlja da gazi

Džejms je uputio centaršut sa desnog krila, a Abrahamu nije bilo teško da sa tri metra matira golmana Rena.

47′ Poništen gol Dinama

Tim iz Kijeva posle minut igre u nastavku zatresao je mrežu Ter Štegena, ali je lopta pre nego što je Đora poslao u mrežu napustila teren.

46′ Počelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena

45+5′ Crveni karton za Navasa

Sevilja će u drugom poluvremenu gol zaostatka protiv Krasnodara juriti sa deset igrača jer je Navas zbog prekršaja zaradio direktan crveni karton.

42′ Sevilja smanjuje zaostatak, izjednačenje u Lajpcigu

Ivan Rakitić je bio najspretniji na prvoj statvi i glavom prosledio loptu iza leđa Safonova. Istovremeno je Nkunku neutralisao vođstvo Pari Sen Žermena u Austriji.

41′ Verner ponovo sa bele tačke

Dalbert je ponovo nesmotreno reagovao i napravio još jedan jedanaesterac. Istovremeno je zaradio drugi žuti karton, a ponovo precizan sa vele tačke bio je Verner. Napadač Čelsija tek je drugi Nemac koji je postigao dva gola iz penala na istoj utakmici, a prethodno je to uspeo samo Lotar Mateus 1987. godine. Od 10 golova koliko je Verner postigao u Ligi šampiona do sad šest je bilo sa bele tačke.

32′ Nastavlja se golgeterska serija Holana

Na dodavanje Munira, Holan je nastavio teror „milionera“ nad Brižom. Norvežanin je na poslednjih 11 susreta upisao čak 14 pogodaka.

21′ Sevilja u nok-daunu

Nakon VAR analize start nad Sulejmanovim je okarakterisan kao prekršaj za najstrođu kaznu koju je potom iskoristio Berg.

18′ Holan udvostručuje vođstvo u Belgiji

Borusija je preko Erlinga Holana drugi put matirala golmana Briža. Sjajni golgeter, iskoristio je konfutiju u petercu rivala i kaznio je na najbolji mogući način.

17′ Sulejmanov za vođstvo Krasnodara

Krasnodar je poveo na gostovanju Sevilji, a strelac je Sulejmanov.

15′ Di Marija ne koristi penal

Novi jedanaesterac, ovaj put za Pari Sen Žermen, ali Di Marija nije uspeo da devet minuta posle prvog pogotka ponovo matira Gulašija.

14′ Raspucani gosti

Niz pogodaka za goste nastavio je Torgan Azar zatresavši mrežu Klub Briža.

10′ Penal i za Čelsi

Dalbert je napravio prekrđaj za najstrožu kaznu posle kojeg je Verner sa 11 metara matirao golmana Rena.

8′ Vodi Juventus

Morata se ušunjao u peterac Ferencvaroša i spretno prosledio loptu sa desnog boka u gol. Golgeter torinskog tima upisao se u strelce na poslednjih pet susreta u gostima.

6′ Di Marija načeo Lajpcig

Na asistenciju Kena Di Marija je načeo Lajpcig u jednom od derbija 3. kola.

5′ Gol Mesija iz penala

Denis Popov je napravio prekršaj u svom šesnaestercu, a najstrožu kaznu iskoristio je Lionel Mesi.

Argentinac je ove sezone postigao četiri pogotka, sve sa bele tačke.

1′ Utakmice su počele

PSŽ opet bez ubojitog dvojca

Najzanimljivije bi moglo da bude u Lajpcigu gde trener Pari Sen Žermena, Tomas Tuhel, ne može da računa ponovo na napadački dvojac Nejmar – Mbape. Da li će se to odraziti na rezultat Francuza?