Fudbaleri Bašahšehira osvojili su prve bodove u Ligi šampiona i to ni manje ni više nego trijumfom nad Mančester junajtedom u Istanbulu (2:1).

Turski predstavnik priredio je senzaciju u 3. kolu Lige šampiona, a nagoveštaj velike pobede predstavljao je pogodak Dembe Ba u 13. minutu posle velike greške gostujućih defanzivaca.

Novi poklon Bašahšehiru pružio je Huan Mata u 40. minutu posle čije loše reakcije je sevnula kontra u režiji Turuka i gol Višće.

Nadu Mančester junajtedu vratio je Marsijal u završnici prvog dela igre, ali se rezultat tokom drugih 45. minuta nije menjao, te su „đavoli“ posle pobeda nad Pari Sen Žermenom i Lajpcigom prvi put poraženi, a Bašahšehir je stigao do istorijskih, prvih bodova u elitnom takmičenju.

Svih 90 minuta utakmice odigrali su srpski internacionalci Danijel Aleksić i Nemanja Matić.

Niz poraza prekinuo je i Zenit koji je na svom terenu remizirao sa Laciom.

Vodeći pogodak za Ruse postigao je Jerokin u 32. minutu, a bod Rimljanima doneo je Kaisedo u 82. minutu.

Da domaćin ne stigne do sva tri boda pobrinuo se VAR sistem uz pomoć kojeg je potpuno opravdano poništen gol Mostovoja u trećem minutu sudijske nadoknade.

Ceo susret za goste odigrao je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić.

Liga šampiona, 3. kolo

Grupa E

Čelsi – Ren 3:0 (2:0)

(Verner 10p, 41p, Abraham 50)

Sevilja – Krasnodar 3:2 (1:2)

(Rakitić 42, En Nesiri 69, 72 – Sulejmanov 17, Berg 21p)

Grupa H

Bašahšehir – Mančester junajted 2:1 (2:1)

(Ba 13, Višća 40 – Marsijal 43)

Lajpcig – Pari Sen Žermen 2:1 (1:1)

(Nkunku 42, Frosberg 56p – Di Marija 6)

Kraj utakmica!

90+3′ Poništen gol Zenitu

Mostovoj je zatresao mrežu gostiju, ali je pogodak posle VAR analize poništen zbog ofsajda.

90+2′ Udarac Megvajera zaustavljen na gol liniji

Odlično je štoper „đavola“ zapretio posle prekida, ali su centimetri sprečili Junajted da izbegne poraz.

82′ Izjednačenje u Rusiji

Felipe Kaisedo je izvanredno reagovao i iz prve, sa 12 metara prosledio loptu sa levog krila u gol domaćina.

75′ Kaisedo preko gola

Sergej Milinković-Savić je uposlio Kaiseda koji imao fenomenalnu šansu da izjednači rezultat, ali je gađao glavom preko prečke.

60′ Pola sata do istorije

Nakon 15 minuta igre u drugom poluvremenu rezultat se nije promenio ni u Turskoj ni u Rusiji te Bašahšehir i Zenit deli pola sata od pobede. Za turski klub čak bi i remi predstavljao istoriju s obzirom na to da u premijernoj sezoni u Ligi šampiona još nemaju ni bod na svom kontu.

46′ Počelo je drugo poluvreme

45′ Kraj prvog poluvremena

43′ Marsijal vraća „đavole“ u život

Samo tri minuta posle drugog gola rivala, na asistenciju Šoa sa levog krila Marsijal je glavom smanjio zaostatak gostiju.

40′ Junajted u nok-daunu

Neshvatljivu grešku Mate naplatio je Turuk koji je povukao kontru i sa levog boka uposlio Višću. Kapiten turskog tima, uputio je precizan udarac iz srca šesnaesterca i udvostručio prednost.

33′ Zenit načeo Lacio

Dzjuba je posle duplog pasa sa Kuzjajevim odlično proigrao Jerokina koji je rutinski, iz peterca, materijalizovao šansu serviranu na tacni.

14′ Ba odmah iza Drogbe

Demba Ba sa 35 godina i 163 dana je drugi najstariji afrički fudbaler koji je postigao pogodak u Ligi šampiona. Jedini fudbaler sa „Crnog kontinenta“ koji je stariji tresao mrežu bio je Didije Drogba (36 gosina i 256 dana).

13′ Bahčešehir vodi

Demba Ba je iskoristio vrlo uspavanu reakciju odbrane Junajteda i kaznio je prvim golom turskog predstavnika u Ligi šampiona.

7′ Žestoko u Rusiji

Zbog grubih startova žute kartone vrlo rano su zaradili Kuzjajev i Akpa Akpro.

1′ Utakmice su počele

18.50 – Sergej, Aleksić i Matić starteri

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić u startnoj je postavi Lacija na gostovanju Zenitu. Na Bosforu, duel će od prvog sudijskog minuta voditi Aleksić i Matić.