Fudbaleri Partizana u Užicu su pobedili Zlatibor u utakmici 8. kola Superlige, a strelac jedinog gola bio je Izraelac Bibras Natho u 80. minutu iz kaznenog udarca - 1:0 (0:0).

Trenutku odluke prethodilo je igranje rukom fudbalera Zlatibora, sudija Zoran Široki se nalazio u blizini reagovao je istog trenutka iako na usporenom tv snimku nije moglo najbolje da se vidi gde je lopta pogodila domaćeg igrača i na kojeg je tačno arbitar mislio.

Zlatibor – Partizan 0:1 (0:0)

Stadion u Užicu. Sudija: Zoran Široki. Strelac Natho u 80. minutu iz kaznenog udarca.

ZLATIBOR: Čupić – Jezdimirović, Islamović, Anđelković, Glišović – Krstić, Đakovac, Poček (od 60. Vidić), Vladić (od 46. Đokić), Janjić – Vukić.

PARTIZAN: Popović – Miljković, Vitas, Banjak, Urošević – Smiljanić (od 58. Natho), Zdjelar, Asano (od 85. Lutovac), Stojković (od 46. Stevanović) – Marković (od 88. Ostojić), Matić (od 46. Sadik).

Partizan se do tada prilično mučio, iako je imao terensku inicijativu, loptu u svom posedu i čak 14 šuteva, ali nijedan od njih nije bio dovoljno opasan i konkretan da bi promenio rezultat.

Jeste trener Aleksandar Stanojević pretumbao ekipu, međutim, kada je vreme počelo da ističe a rezultata nije bilo morao da u igru vrati Sadika, Natha, Stevanovića.

U odnosu na utakmicu sa Sfintulom u ekipi nije bilo Stojkovića, Ostojića, Natha, Sume, Stevanovića i Sadika, a Denis Stojković je dobio priliku da zaigra od početka utakmice. Na terenu je od prvog minuta bio i napadač Bojan Matić, kao i Milan – Lola Smiljanić.

Smiljanić je ove sezone odigrao tri utakmice u Superligi, protiv Javora (4:0) je ušao u 78. minutu, u Surdulici (2:0) je na teren izašao u nadoknadi vremena i protiv Inđije (5:0) u 82. minutu. Dva puta je bio zamena Šćekiću i jednom Asanu. U kvalifikacijama za Ligu Evrope protiv RFS-a iz Rige je ušao u 90+2 minutu. Na terenu je ponovo bio i Maki Banjak.

Najraspoloženiji za igru bio je Lazar Marković, koji je možda i zaslužio pogodak, ali nije imao dovoljno koncentracije da iz brojnih šuteva bar jednom ubaci loptu u mrežu.

Partizan je u 32. minutu postigao gol koji je poništen zbog ofsajd pozicije. Urošević je vratio loptu pred gol Zlatibora posle kornera, Matić je glavom poslao u mrežu, ali je sudija pokazao nedozvoljenu poziciju.

Crno-beli neće sa ovakvom igrom biti bezbrižni na gostovanju ekipi Šarlroe u četvrtak u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

A do tada će se voditi ozbiljne polemike da li je ispravno poništen gol Partizana i da li je Široki opravdano dosudio kazneni udarac u korist crno-belih.

Crvena zvezda – Voždovac 6:0 (3:0)

(Falčineli 17, 40, Gavrić 20, Nikolić 55, Ivanić 57, Pavkov 90)

Mačva – Bačka 17.30

Pogledajte i tok utakmice:

90+3 KRAJ UTAKMICE

Partizan je pobedio golom Natha – 1:0.

89′ Van igre je i Marković

Nije uspeo da se upiše u strelce, a u završnici utakmice mesto je ustupio Ostojiću koji je pojačao defanzivnu liniju Partizana.

85′ Sad Partizan troši vreme

Izmena u Partizanu, Lutovac je u igru, a put svlačionice krenuo je Asano.

80′ GOOOL Partizan vodi, strelac Natho

Natho je pogotkom prekinuo agoniju Partizana i doveo svoj tim u vođstvo – 1:0.

79′ Penal za Partizan

Fudbaler Zlatibora Đokić igrao je rukom u svom kaznenom prostoru, a sudija Zoran Široki je odmah dosudio kazneni udarac. Usledio je žestok protest fudbalera Zlatibora.

73′ I Natho šutira pored gola

Marković i Natho su stigli do gola Zlatibora, Izraelac je šutirao, ali je i on poslao loptu pored gola.

70′ Partizanu curi vreme

Mnogo veći problem od vremena je nedostatak konretnijih napada i još konkretnijih udaraca u pravcu gola.

62′ Šansa za domaćina

Janjić je odlično šutirao, a Popović vrhovima prstiju skrenuo loptu u korner

60′ I u Zlatiboru promene

Poček je otišao na klupu, u igri je Vidić

59′ Marković nikako da pogodi

Opet je Marković isprobao šut, ali je lopta otišla metar pored stative

58′ U igri je i Natho

Stanojević ne želi više da se igra, u igru je ušao Natho, a na klupu se preselio Smiljanić.

53′ Asano šutira pored gola

Lepo je Asano prihvatio loptu u kaznenom prostoru Zlatibora, okrenuo se, izborio za šut i onda poslao loptu pored gola.

47′ Sadik u igri

Aleksandar Stanojević, trener Partizana, izveo je iz igre matića i uveo Sadika, dok je Stevanović zamenio Stojkovića. Kod domaćina je izvršena jedna izmena, umesto Vladića u igri je Đokić.

46′ Da li ćemo videti golove?

Počelo je drugo poluvreme utakmice na Gradskom stadionu u Užicu.

45′ Kraj prvog poluvremena

Pokušao je pri kraju poluvremena Partizan da zapreti posle kornera, ali lopta nije bila opasna za gol Zlatibora.

43′ Golova neće biti

Smirila se igra, niko više ne preti, igra se na sredini terena…

35′ I Zlatibor preti

Đakovac je izašao pred gol Partizana, ali je bio iskosa pa je golman Popović uspeo da zaustavi loptu

32′ Poništen gol Partizana

Urošević je vratio loptu pred gol Zlatibora posle kornera, Matić je glavom poslao u mrežu, ali je sudija pokazao ofsajd poziciju.

30′ Šansa za Partizan

Partizan je bio blizu gola u dva navrata. Prvo je Čupić intervenisao posle izvedenog kornera i sa prečke krenuo loptu u novi korner, a potom je i poništen gol crno-belih zbog ofsajda.

23′ Pokušava Marković

Razigrao se Lazar Marković, imao je dobar šut ali je Čupić uspeo da da zaustavi udarac.

20′ Partizan sve bliži golu

Prvi korner za Partizan posle šuta Markovića, ali nikakve opasnosti da gol domaćina nije bilo.

18′ Loš pas Markovića

Lazar Marković je poveo napad iz kojeg je mogla da se izrodi neka izbiljnija prilika, međutim, pogrešnim dodavanjem završio je akciju.

14′ Asano pokušava da stigne do gola

Asano je utrčao u kazneni prostor Zlatibora, ali nije bio precizan i pogodio je spoljni deo mreže gola domaćina.

11′ Partizan strpljiv i bezopasan

Partizan strpljivo gradi igru, kontroliše loptu, ali za sada ona više ide u stranu ili unazad.

5′ Ofsajd, faul…

Približavaju se gosti golmanu Čupiću, međutim, osim jedne ofsajd pozicije i par faulova ništa se značajnije za sada ne dešava na Gradskom stadionu.

2′ Gosti odmah uzeli loptu

Partizan je od starta utakmice prebacio loptu na polovinu terena Zlatibora, ali još se igra u laganom ritmu.

UTAKMICA JE POČELA

18.49 Partizan narednog četvrtka igra veoma važnu utakmicu u kvalifikacijama za Ligu Evrope, jer gostuje u Belgiji gde će igrati protiv Šarlroe.

18.47 Zlatibor je loše počeo sezonu, ali je u poslednja tri kola osvojio pet bodova. Protiv Napretka i Voždovca je igrao nerešeno, a pobedio je Mladost iz Lučana (1:0)

18.42 Fudbaleri Zlatibora prvi put igraju u Superligi, ali su letos igrali prijateljsku utakmicu sa Partizanom. Na Gradskom stadionu u Užicu pobedili su crno-beli rezultatom 2:1. Strelci za Partizan bili su Sadik u 31. i Asano u 53. minutu, a gol za Zlatibor postigao je Adama na početku drugog poluvremena.