Fernandes sprečio novu senzaciju.

Reprezentacija Portugala savladala je Severnu Makedoniju rezultatom 2:0 i tako obezbedila plasman na Svetsko prvenstvo u Katar.

Heroj utakmice bio je Bruno Fernandes koji je sa dva gola slomio otpor žilavih Makedonaca.

Prvo je u 32. minutu posle sjajne asitencije Ronalda lepim udarcem po zemlji doneo prednost svom timu.

Drugi gol je bio posledica fenomenalne kontre domaće ekipe. Pepe je sjajnim startom zaustavio opasan napad Makedonije i poslao je Žoti po levoj strani koji prelepim dodavanjem iza leđa odbrane poslao ka Fernandesu.

On je zakucao u mrežu za erupciju oduševljenja.

Portugal će u Kataru biti nosilac u prvom šeširu.

Istim rezultatom je u drufom meču Poljska pobedila Švedsku. Nije bilo golova u prvom poluvremenu, a onda je oboren Kuluševski na startu drugog poluvremena i dosuđen je penal za domaće.

Neumoljiv je bio Levandovski koji je tako srušio bedem Šveđana.

Konačan rezultat i veliku pobedu i plasman u Katar je drugim golom za Poljake potvrdio Kričovjak u 74. minutu.

Nije pomogao ni ulazak Ibrahimovića u poslednjih dest minuta, pa je Poljska zasluženo prošla na Svetsko prvenstvo.

Poslednji predstavnik iz Evrope biće poznat nakon baraža u junu kada će prvo Ukrajina igrati sa Škotskom u meču koji je odložen zbog rata, a zatim pobednik ići na Vels.

Portugal – Severna Makedonija 2:0 (1:0)

(Fernandeš 32, 65)

Stadion: Dragao, Sudija: Entoni Tejlor

Portugal: Kosta – Kanselo, Danilo, Pepe, Nunjo Mendeš – Bruno Fernandeš (od 87. Fernandeš), Mutinjo (od 91. Vitinja), Otavio (od 76: Karvaljo) – Žota (od 76. Leao), Bernando Silva (od 87. Žoao Feliks) – Ronaldo.

Severna Makedonija: Dimitievski – Ristovski (od 46. Miovski), Musliju, Velkovski, Aškovski – Elmas, Bardi, Ademi, Trajkovski (od 59. Čurlinov) – Ristovski, Kostadinov.

Poljska – Švedska 2:0 (0:0)

)Levandovski 49, Zjelinnski 74.)

Stadion: Slaski, Čoržov Sudija: Danijele Orsato

Poljska: Ščesni – Bednarek, Glik, Blelik – Berežinski, Moder, Goralski (od 46. Kričovijak), Kaš – Zjelinski (od 89. Zjelinski), Žimanski- – Levandovski.

Švedska: Olsen – Kraft, Lindelofd, Danijelson (od 80. Ibrahimović), Augstinson – Kuluševski, Kalstrom (od 67. Svanstrom), Olson (od 80. Karlson), Forsbeg – Kvijason (od 67. Elanga), Isak.

Sve detalje pratite uživo na portalu Nova.rs.

KRAAAAAJ! Portugal i Poljska idu u Katar

Nikave šanse nisu imali Makedonci, moglo je da bude i ubedljivije na kraju. Ni Šveđani nisu uspeli protuv Poljske.

Ovako je Portugal poveo sa 2:0

80′ Makedonci se predali

Portugal polako privodi meč kraju, neće biti neizvesnosti.

74′ GOOOOOOL1 Poljska na korak od plasmana – 2:0

Zjelinski je došao do lopte nakon loše reakcije odbrane Švedske i izašao jedan na jedan sa golmanom i postigao 2:0.

65′ GOOOOOOL! Portugal vodi sa 2:0

Bruno Fernandeš je ponovo bio koban. Pepe je presekao loptu i povukao kontru. Lopta je došla do žote koji savršeno upošljava Bruna koji iz prve zakucava loptu u mrežu.

Ovako su Poljaci poveli protiv Švedske

59′ Izlazak heroja iz igre

Izlazi iz igre heroj Trajkoviski, ulazi Čurlinov.

58′ Ofanziva Portugala, udarac Ronalda

Imali su korner Portugalci koji sve vreme napadaju. Pokušao je Ronaldo iz teške pozicije glavom.

50′ GOOOOOOOL! Poljska vodi sa 1:0.

Levandovski je bio siguran sa penala.

49′ Penal za Poljsku

Velika prilika za domaće da dođu do prednosti. Oboren je Kuluševski u kaznenom prostoru i Orstao je pokazao na belu tačku.

46′ Počelo je drugo poluvreme

Još 45 minuta nade za Makedoniju. Miovski je ušao umesto Milana Ristovskog.

45+1 Poluvreme u Portu, domaći dominiraju

Sjajno je odigrala Portugalija i samo je loša zavrnica sprečila da povede i ubedljivije. Nema golova ni u Poljskoj.

41′ Velika prilika i promašaj Žote

Žota je posle konfuznu reakcije Makedonaca u svom kaznenom i uputio udarac sa pet metara, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

Ovako su Portugalci i poveli

32′ GOOOOOOOL! Portugal slomio zid Makedonije – 1:0

Velika greška Ristovskog koji je loptu unazad vratio Ronaldu u noge. On je oigrao dupli pas sa Brunom Fernandešom i sjajno mu asistirao kroz noge defanzivca. Bruno je pogledao i sa nekih 16 metara poslao projektil po zemlji za veliko slavlje domaćih navjača.

24′ Žota blizu gola

Ostao je sam Žota pose kornera i glavom sa 7-8 metara šutirao glavom, ali se lopta od zemlje odbila zamalo pored gola.

20′ Opasan udarac Alijoskog

Dobra akcija Makedonije. Stvorili su višak na desnoj strani, a posle centaršuta lopta je došla do Alijoskog koji iz prve hvata volej sa oko 20 metara, međutim nije bio precizan.

14′ Velika šansa za Ronalda

Pobegao je Kristijano iza leđa odbrane Makedonije i ušao u veliku šansu, ali je njegov udarac zavrđio pored gola. Mnogo sreče za Makedonce.

11′ Pokušaj Levandovskog

Poljska kruži gola Švedske. Levandovski je u 11. minutu uputio prvi udarac na meču.

5′ Makednoci se nisu povukli, žuti krton za Silvu

Nisu se nabili u svoj kzneni prostor Makedonci. Brane se visoko i prete iz kontranapada. Bernardo Silva je već na startu zaradio žuti karton zbog oštrog starta.