Fudbaleri Barselone slavili su kao gosti protiv Juventusa sa 2:0 u susretu drugog kola G grupe Lige šampiona, dok je Mančester junajted kao domaćin pobedio Lajpcig sa 5:0.

Dugo se očekivao duel prvaka Italije i katalonske ekipe predvođene Lionelom Mesijem, pričalo se o tom eventualnom duelu Rolanda i Argentinca, ali sve to je izostalo, jer se Portugalac nije oporavio od koronavirusa.

Bez obzira na sve, bilo je uzbuđenja, a na kraju, slavili su Španci koji su iskoristili jednu od nekoliko odličnih prilika.

Ključni momenat dogodio se u 14. minutu, Dembele je „zalomio“ trojicu igrača Juventusa, sjajno štirao sa 20 metara i lobovao golmana Juventusa za 0:1.

Imao je Dembele, ali i Mesi još prilika za gol, ali veče je obeležio neverovatan maler napadača Juventusa Alvara Morate.

Španski napadač je postigao het-trik golova iz ofsajda, sva tri puta, u 15, 30. i 55. minutu reagovao je VAR i presudio da – nema pogotka.

Konačno, posle drugog žutog kartona za Demirela u 86. minutu, Juventus je ostao sa desetoricom, a Lionel Mesi je iz penala u prvom minutu nadoknade završio posao za goste, 0:2.

Najviše golova viđeno je na „Old Trafordu“ gde je Junajted deklasirao Lajpcig sa 5:0.

Nije uopšte delovalo da će biti tako, naročito u prvom poluvremenu, kada su Nemci imali više loptu u posedu.

Ipak, u poslednjih 16 minuta meča, Junajted je prosto zgromio rivala iz kontre, Markus Rašford, koji je ušao na teren u 63. minutu postigao je het-trik.

Nemanja Matić je bio na terenu do 63. minuta kada ga je zamenio Skot Mektomini.

Sergej Milinković-Savić je odigrao svih 90 minuta u timu Lacija koji je osvojio bod u gostima protiv Klub Briža (1:1).

Sve detalje sa šest utakmica u grupama E, F, G i H mogli ste da pratite uz naš blog uživo.

Liga šampiona, 2. kolo

Bašakšehir – Pari Sen Žermen 0:2 (0:0)

(Kin 64, 79)

Krasnodar – Čelsi 0:4 (0:1)

(Hadson-Odoi 37, Verner p76, Ziješ 80, Pulišić 90)

U toku:

Klub Briž – Lacio 1:1 (1:1)

(Vanaken 42p – Korea 14)

Dortmund – Zenit 2:0 (0:0)

(Sančo 77p, Holan 90+1)

Ferencvaroš – Dinamo Kijev 2:2 (0:2)

(Nguen 59, Boli 90 – Cigankov 27p, De Penja 41)

Juventus – Barselona 0:2 (0:1)

(Dembele 14, Mesi 90+1p)

Mančester junajted – Lajpcig 5:0 (1:0)

(Grinvud 21′, Rašford 75, 78, 90+2, Marsijal 87p)

Sevilja – Ren 1:0 (0:0)

(De Jong 56)

…………………………….

TOK MEČEVA:

KRAJ!

Završeni su mečevi u Ligi šampiona.

90+4′ Gotovi su mečevi u Dortmundu i Mančesteru…

90+2 Goooool! Junajted se igra, het-trik Rašforda

Markus Rašford postiže het-trik za Junajted!

90+1′ Goooool! Dortmund vodi 2:0

Erlin Holan pogađa za 2:0 i Dortmund je pred pobedom protiv Zenita.

90+1′ Gooooool! Mesi!

Mesi postiže gol iz penala za Barselonu u Torinu i sada Španci vode 2:0.

90′ Goooool! Ferencvaroš izjednačio

Da li će Ferencvaroš stići do prvog boda? Boli koristi prednost igrača više, Ferencvaroš je izjednačio protiv Dinama iz Kijeva, 2:2.

87′ Gooooool! Marsijal pogađa za 4:0

Antoni Marsijal je preuzeo odgovornost i pogodio, Junajted je poveo sa 4:0 protiv Lajpciga.

85′ Isključenja u Torinu i Budimpešti

Demiral dobija drugi žuti karton, Juventus ostaje sa desetoricom u finišu…Istovremeno i Dinamo Kijev zbog isključenja Sidorčuka ostaje sa desetoricom.

86′ Penal za Junajted….

Srušen je Marsijal, nema dileme, penal za „vrvene đavole“….

78′ Gooooool! Dortmund poveo sa penala

Vodi i Borusija protiv Zenita. Džejdon Sančo je bio precizan sa penala!

78′ Gooooool! Junajted vodi 3:0

Opet Markus Rašford. Pobegao je brzonogi napadač Junajteda odbrani Lajpciga, rutinska realizacija, 3:0.

76′ Goooooool! Gol za Junajted

Sudija Matej Jug je proverio da li je ofsajd ili ne… Pomoćnik je podigao zastavicu, ali je Rašford bio na svojoj polovini, VAR je to proverio, gol je regularan. Bruno Fernandeš je ubeležio asistenciju.

75′ VAR u Mančesteru

Proverava se gol Markusa Rašforda…

59′ Goooooool! Ferencvaroš smanjio na 1:2

Tokvak Nguen je strelac gola za Ferencvaroš protiv Dinama iz Kijeva, sada je 1:2.

56′ Goooooool!Povela Sevilja

Luk de Jong je doneo prednost Sevilji protiv Rena. Odlično je reagovao na centaršut.

56′ Nema gola!

I opet je VAR poništio gol Alvaru Morati, zbog ofsajda….Kakav peh za Italijane večeras.

55′ VAR u Torinu, Morata, da li je gol?

Alvara Morata pogađa, da li je to treće sreća? Ili ne? VAR proverava gol…

51′ Šansa za Grinvuda

Junajted je tražio igranje rukom od strane Upamekana, a onda je Grinvud imao priliku za 2:0.

46′ Počelo je drugo poluvreme

Krenulo je drugo poluvreme na mečevima Lige šampiona.

POLUVREME

Završena su prva poluvremena na šest utakmica koje su počele u 21 čas. Videli smo šest golova. Najviše u Budumpešti gde Dinamo Kijev vodi sa 2:0 i u Brižu gde gostuje Lacio (1:1).

42′ Gooooool! Briž izjednačio iz penala

Belgijanci dolaze do izjednačenja protiv Lacija i to sa 11 metara. Hans Vanaken je savladao Reinu za 1:1.

41′ Gooooool! Dinamo Kijev vodi 2:0

Novi gol za Ukrajince na meču sa Ferencvarošem. Strelac za 0:2 bio je Karlos de Penja!

34′ Matić „požuteo“

Nemanja Matić je zaradio žuti karton na meču sa Lajpcigom. Možda i preoštra odluka sudije…

30′ Morata još jednom u ofsajdu

Ne da se Morati (Juventus). Opet je bio u ofsajdu, gol ne važi…

27′ Gooooool! Dinamo poveo u Budimpešti

Dinamo iz kijeva je poveo kao gost protiv ferencvaroša i to iz penala. Strelac je bio Viktor Cigankov.

27′ Penal za Dinamo Kijev…

25′ Šansa za Lajpcig

Nemanja Matić je sjajno intervenisao i sprečio Halstenberga u gol prilici.

23′ Mesi! Zamalo!

Veliku šansu za 0:2 u Torinu propustio je Lionel Mesi.

21′ Gooooool! Junajted poveo protiv Lajpciga!

Mančester junajted je poveo protiv Lajpciga. Pogba je sjajno asistirao Mejsonu Grinvudu, mladi napadač je prevcizno šutirao. VAR je proverio sve, Grinvud je bio u liniji, sve je regularno, Englezi su poveli!

16′ VAR u Torinu, ništa od gola Morate

Proverava se gol Juventusa, tačnije Alvara Morate. Ništa od gola, sudije su presudile da je napadač prvaka Italije bio u ofsajdu!

14′ Goooool! I Barselona povela!

U istom minutu i Barselona postiže gol na gostovanju Juventusu! Strelac je Dembele!

14′ Goooooool! Lacio vodi!

Lacio je stigao do prednosti na gostovanju brižu. Strelac je, na asistenciju Adama Marušića bio Hoakin Korea!

10′ Još se čeka na gol

Na šest mečeva još nema pogotka.

Mečevi su počeli

Krenuli su mečevi u terminu od 21 čas.

Van de Bek i Matić u timu Junajteda

Ole Gunar Solskjer je morao da popusti pred navalom zahteva da Doni van de Bek zaigra od početka. Letošnje pojačanje Junajteda je u startnih 11, igraće kraj leve aut linije, na poziciji krila umesto Danijela Džejmsa.

I Nemanja Matić posle dužeg vremena počinje meč, u sredini je sa Fredom i Pogbom. Sergej Milinković-Savić je u timu Lacija na gostovanju Brižu.

Timovi iz Torina

Rekli smo, Ronalda nema, i dalje je pozitivan na koronavirus. Evo koje su timove odabrali treneri Andre Pirlo i Ronald Kuman.

Zanimljivo i u Mančesteru

Osim okršaja Juventusa i Barselone, biće interesantno videti i ko će biti jači u sudaru Mančester junajteda i Lajpciga na „Old Trafordu“, dok Borusije Dortmund dočekuje Zenit na „Signal Iduna parku“.

DOBRODOŠLI!

Liga šampiona, kolo broj dva i novi evropski izazovi za elitne klubove. Ove sezone sve ide nekako brže, jer je takmičenje počelo sa mesec dana zakašnjenja, a pažnja ove večeri biće usmerena na meč Juventusa i Barselone u Torinu.