Mančester junajted i Kopenhagen, odnosno Inter i Bajer, odigrali su prve mečeve četvrtfinala Lige Evrope i te utakmice mogli ste da pratite uživo uz Nova.rs.

Sa pomenuta dva duela počela je završnica drugog po jačini evropskog klupskog takmičenja. Preostala dva na programu su u utorak, takođe od 21 sat.

UEFA je zbog koronavirusa ranije odlučila da se u četvrtfinalu igra samo po jedan meč na neutralnom terenu.

Zato će se osam najboljih ekipa od 10. avgusta boriti za trofej Lige Evrope na tlu Nemačke. Polufinala su 16. i 17. avgusta, tamo će igrati Inter i Mančester junajted koji čekaju protivnike, a finale je u Kelnu 21. avgusta.

Prve mečeve četvrtfinala mogli ste da pratite uživo uz Nova.rs.

LIGA EVROPE, četvrtfinale:

Inter – Bajer 2:1 (2:1)

(Barelja 15, Lukaku 21 – Haverc 24)

Mančester junajted – Kopenhagen 1:0 (0:0, 0:0)

(Fernandes 94 pen)

KRAJ! Mančester junajted u polufinalu!

Mančester junajted savladao je Kopenhagen 1:0 posle produžetaka, golom Bruna Fernandesa iz penala u 94. minutu za zlata vredan trijumf. Za finale će „đavoli“ igrati sa boljim iz duela Vulverhempton – Sevilja.

120′ Minut nadoknade

Sudija Klemen Turpan odlučio je da produži drugi produžetak za 60 sekundi.

113′ Junajted čuva kartu za polufinale

Sigurno Junajted kontroliše igru, brani ovih 1:0 i čini se da je blizu plasmana u polufinale.

106′ POČEO JE DRUGI PRODUŽETAK

105′ Kraj prvog produžetka!

Čeka nas sigurno još 15 minuta… Mančester junajted jednom nogom je u polufinalu, Kopenhagenu treba pogodak da bi borbu odveo na penale.

103′ Mata u šansi

Iskusni vezista Huan Mata našao se u dobroj prilici, sa oko 12-13 metara šutirao je iz prve, iznad prečke.

Bruno Fernandes; Foto: EPA-EFE/Wolfgang Rattay

102′ Može li Kopenhagen do čuda?

Ne deluje tako… Kao da su Danci igrali na nulu, sa željom da dođu do penala i onda šta bude, ali ih je gol iz penala „presekao“ na startu prvog produžetka.

94′ PENAL ZA JUNAJTED – 1:0

Dva puta je oboren Antoni Marsijal u kaznenom prostoru i sudija je pokazao na belu tačku. Siguran sa „kreča“ bio je Bruno Fernandes za vođstvo Junajteda.

91′ Počeo je prvi produžetak

Prvi napad u dodatnih pola sata imaju fudbaleri Mančester junajteda…

PRODUŽECI!

Mančester junajted i Kopenhagen igraće produžetke, jer je u Kelnu 0:0. Ako ni posle dva puta po 15 minuta ne bude pobednika, penali će odlučivati ko će u polufinale.

KRAJ! Inter je u polufinalu!

Inter je savladao Bajer Leverkuzen 2:1 i prvi je polufinalista Lige Evrope. Junajted i Kopenhagen su na pragu produžetaka u Kelnu.

90+4′ Još malo u Dizeldorfu

Igra se četvrti od šest minuta sudijske nadoknade, još sekunde dele Inter od polufinala Lige Evrope…

90′ PENAL ZA INTER! Ali, čeka se provera… Nema penala!

Oborio je Belarabi u kaznenom prostoru Eriksena, pa je sudija pokazao na „kreč“. Ipak, sporna situacija, pa će je pogledati na ekranu i – nema penala.

80′ Inter na korak do polufinala

Još 10 minuta deli Inter od polufinala, a Bajer od eliminacije, dok su Junajted i Kopenhagen sve bliži produžecima.

71′ MATIĆ UŠAO!

Izvršene su najavljene izmene, Ole Gunar Solskjer uveo je Matića i Viktora Lindelofa umesto Freda i Bejlija. Taktičke izmene, bez promena u postavci igre.

68′ Nemanja Matić ulazi u igri

Spremaju se prve izmene u Junajtedu, a na teren će i naš Nemanja Matić.

66′ Velika šansa za Aleksisa Sančesa

Ušao je i Čileanac umesto Lautara i dva minuta su mu bila dovoljna da se nađe u šansi. Odlično ga je pronašao Eriksen, izbegao je ofsajd Aleksis, ali mu je Hradecki odbranio zicer.

59′ Tri izmene na meču Inter – Bajer

Menjaju i Antonio Konte i Piter Boš. Novi igrači u postavi Intera su Viktor Mozes i Kristijan Eriksen umesto D’Ambrozija i Galjardinija, dok je Bejli zamenio Palasiosa u Bajeru.

Antonio Konte; Foto: EPA-EFE/Martin Meissner

50′ Lukaku sprečio gol Intera

Malo je nedostajalo da Inter opet pobegne na dva gola razlike… Galjardini bi verovatno zatresao mrežu da se na putu nije našao Lukaku koji je nehotice sprečio pogodak nero-azura.

49′ Pokušaj Pogbe

Prvi konkretan pokušaj Junajteda u nastavku u režiji Pola Pogbe, bez promene rezultata.

46′ POČELO JE DRUGO POLUVREME

Inter i Bajer su nastavili okršaj, uskoro će i Mančester i Kopenhagen, koji su nešto duže igrali prvo poluvreme.

45′ POLUVREME

Prilikom odlaska na pauzu, Inter vodi 2:1 protiv Bajera, dok u duelu Junajteda i Kopenhagena nema pogodaka.

45′ JUNAJTEDU PONIŠTEN GOL

Poveo je Mančester junajted pred sam odlazak na pauzu, Mejson Grinvud je iskosa sa desne strane pogodio dalji ugao, ali je poranio i ušao u ofsajd zamku, pa je pogodak naknadno poništen na reakciju iz VAR sobe.

40′ Završnica prvog poluvremena

Jasno je da smo mnogo više videli, čak tri gola, u duelu Intera i Bajera, dok Kopenhagen prilično odoleva Junajtedu.

35′ Haverc na koti 18

Najbolji igrač Bajera Kai Haverc postigao je 18. gol u svim takmičenjima ove sezone, što je više od bilo kog igrača Čelsija. Upravo se sa prelaskom u londonski klub dovodi u vezu.

28′ VAR poništio penal

Španski sudija Del Sero pokazao je na belu tačku, iako je Singraven loptu udario ramenom, pa je poništio penal nakon što je pogledao snimak na asistenciju kolega iz VAR sobe.

24′ GOOOOL! Bajer smanjio na 2:1

Strašan igrač je Kai Haverc! Odigrao je dupli pas sa Kevinom Folandom i udarcem iskosa sa desne strane matirao Handanovića.

22′ REKORD LUKAKUA

Napadač Intera Romelu Lukaku prvi je igrač u istoriji Lige Evrope koji je bio strelac na devet mečeva zaredom.

21′ GOOOOOL! Lukaku za 2:0

Niko ne može da zaustavi Lukakua kad se zagradi, sad je bio oboren, ali je u padu uspeo da zatrese mrežu Hradeckog.

20′ Umalo 2:0 za Inter

Odlična šansa za nero-azure… Lautaro je driblao uspešno po desnoj strani i u sredini pronašao Barelju koji je izblokiran.

15′ GOOOOL! Vodi Inter

Čekali smo 15 minuta na prvi pogodak u četvrtfinalu… Inter je poveo protiv Bajera 1:0 – Lukaku je bio izblokiran, lopta je došla do Barelje koji je sa distance lepo, spoljnim delom kopačke pogodio donji levi ugao.

12′ I dalje ništa od šansi

Mejson Grinvud je imao kakvu-takvu šansu za Junajted, na drugoj strani zapretio je Pep Bjel… Prilično mirno je i u Dizeldorfu.

6′ Kontra Intera

Sevnula je kontra milanskog tima, D’Ambrozio je pobegao po desnom krilu i vratio loptu u sredinu do Lautara Martineza, ali je odbrana Bajera otklonila opasnost.

4′ Mirno i u Kelnu i u Dizeldorfu

Početno ispitivanje snaga, bez većih prilika na obe utakmice.

1′ POČELE SU UTAKMICE!

20.44 Solskjer i Junajted blistaju u Ligi Evrope

„Crveni đavoli“ su izgubili samo jedan meč pod komandom Olea Gunara Solskjera i imaju sedam trijumfa uz dva remija. Ujedno, na sedam od tih 10 utakmica sačuvali su mrežu.

20.34 Lukako glavno oružje Intera

Romelu Lukaku igra fenomenalno u Interu od dolaska iz Junajteda i biće glavna opasnost po Bajer, a do sada je 16 puta tresao mrežu na 30 utakmica Lige Evrope.

20.30 Kopenhagenu ne leže Englezi

Kopenhagen je pobedio rivala iz Engleske samo jednom u prethodnih 10 mečeva i ima četiri remija uz pet poraza. Takođe, bez gola je na poslednje četiri utakmice protiv klubova sa Ostrva.

20.23 – Nemanja Matić na klupi

Mančester junajted: Romero – Van-Bisaka, Bejli, Megvajer, Vilijams – Fred, Fernandes, Pogba – Grinvud, Marsijal, Rašford.

Kopenhagen: Džonson – Varela, Nelson, Bjeland, Boilsen – Pep Bjel, Stage, Zeka – Daramaj, Vind, Falk.

20.20 Sastavi za meč Inter – Bajer

Inter: Handanović – Godin, De Fraj, Bastoni, D’Ambrozio, Barelja, Brozović, Galjardini, Jang, Lukaku, Martinez.

Bajer: Hradecki – L. Bender, S. Bender, Tapsoba, Sinkgraven – Palasios, Baumgartlinger – Haverc, Demirbaj, Dijabi – Foland.

20.17 Ko igra sutra?

U utorak, takođe od 21 čas, Šahtjor i Bazel igraju u Gelzenkirhenu, a Duizburgu će biti domaćin četvrtfinalnog okršaja između Vulverhemptona i Sevilje.