Bruno Fernandes iz penala odveo Mančester Junajted u polufinale Lige Evrope
Bruno Fernandes iz penala odveo Junajted u polufinale; Foto: EPA-EFE/Wolfgang Rattay

Drugi polufinalista Lige Evrope je Mančester junajted, pošto je posle produžetaka pobedio Kopenhagen 1:0. Strelac jedinog gola bio je Bruno Fernandes iz penala u 94. minutu.

Prethodno je Inter eliminisao Bajer Leverkuzen sa 2:1, a ekipa Olea Gunara Solskjera u borbi za finale čeka pobednika susreta Vulverhempton – Sevilja.

Svi mečevi završnice Lige Evrope igraju se u Nemačkoj i finale je zakazano za 21. avgust u Kelnu.

Prvo poluvreme duela između Mančester junajteda i Kopenhagena nije mnogo toga donelo osim tri situacije.

Jedna je bila u 15. minutu kada je trener danskog tima Stal Solbaken morao da napravi prinudnu izmenu. Umesto povređenog Boilsena uveo je Bengtsona, a drugi bitan detalj bio je kada je VAR poništio penal za Junajted.

Mogli su „crveni đavoli“ i do vođstva pred odlazak na predah, ali… Mejson Grinvud je iskosa sa desne strane pogodio dalji ugao, međutim, ušao je u ofsajd zamku, pa je pogodak naknadno poništen na reakciju iz VAR sobe.

Uzbuđenja su u najvećoj meri izostala i u nastavku, pa su produžeci morali da odluče pobednika.

Do tada je poništen i gol Rašforda, kao i penal za Kopenhagen nakon što je sudija Klemen Turpan pregledao snimak.

Šansu u drugom delu dobio je i Nemanja Matić koji je u 71. minutu zamenio Freda, a ključni trenutak odigrao se na startu prvog produžetka.

Antoni Marsijal oboren je jednom, pa još jednom i sudija Turpan je opravdano pokazao na penal u 94. minutu. Odgovornost je preuzeo neumoljivi Bruno Fernandes i sigurno zatresao mrežu za konačnih 1:0.

MANČESTER JUNAJTED – KOPENHAGEN 1:0 (0:0), posle produžetaka

Stadion: Rain Energi – Keln. Bez publike. Sudija: Klemon Turpan (Francuska).

Strelac: Fernandes u 95. minutu iz penala.

Mančester junajted: Romero – Van Bisaka, Bejli (od 70. Lindelof), Megvajer, Vilijams – Fred (od 71. Matić), Fernandeš, Pogba – Grinvud (od 91. Mata), Rašford (od 113. Lingard), Marsijal (od 120. Mektominej).

Kopenhagen: Jonson – Varela (od 105. Bartolec), Nelson, Bjeland, Boilesen (od 15. Bengtson) – Bjel (od 57. Ovijedo), Stage (od 105. Mudrazija), Zeka – Darami (od 57. Kaufman), Falk (od 111. Vik), Vind.