Romelu Lukaku odveo Inter u polufinale Lige Evrope
Romelu Lukaku; Foto: EPA-EFE/Martin Meissner

Prvi polufinalista Lige Evrope je Inter, koji je savladao Bajer Leverkuzen - 2:1 na neutralnom terenu u Nemačkoj. Italijanski tim će u borbi za finale igrati sa Šahtjorom ili Bazelom, a ime rivala saznaće u utorak uveče.

Završnica drugog po jačini evropskog takmičenja igra se u Nemačkoj, a finale je zakazano za 21. avgust na stadionu u Kelnu.

U prvim četvrtfinalnim okršajima, Inter je eliminisao Bajer u Dizeldorfu, dok je Mančester junajted na “Rain Energi” stadionu sa Kopenhagenom otišao u produžetke.

Milanski tim će u polufinalu na boljeg iz duela Šahtjor – Bazel, a „đavoli“ ili Danci čekaju pobednika susreta Vulverhempton – Sevilja.

Prilično mirno bilo je i u Kelnu i u Dizeldorfu do trećine prvog poluvremena i onda tri gola na jednom meču za devet minuta.

Činilo se da će Inter da samelje Leverkuzen kako je krenuo, ali su se „aspirindžije“ brzo vratile. U glavnoj ulozi najpre je bio Romelu Lukaku…

Belgijski napadač je prvo izblokiran pre nego što se lopta odbila do Barelje koji je pogodio donji levi ugao za 1:0.

Ubrzo je i sam Lukaku izdržao čuvara na leđima i u padu zatresao mrežu za rekord – upisao se u strelce na devet uzastopnih utakmica Lige Evrope.

Međutim, nije dugo pisalo 2:0 na semaforu… Uzvratio je Bajer tako što je Kai Haverc odigrao dupli pas sa Kevinom Folandom i udarcem iskosa sa desne strane matirao Handanovića.

To je bilo sve što se tiče golova. Drugo poluvreme proteklo je sa mnogo manje uzbuđenja, uz brojne izmene na obe strane, a najbolju priliku propustio je Aleksis Sančes.

Ušao je Čileanac umesto Lautara i dva minuta su mu bila dovoljna da se nađe u šansi. Odlično ga je pronašao Eriksen, izbegao je ofsajd Aleksis, ali mu je Hradecki odbranio zicer iz 66. minuta.

Do kraja je ostalo 2:1 i Inter će igrati za finale Lige Evrope, i pored toga što mu je VAR dva puta oduzeo penal, najpre u 28. minutu i potom u nadoknadi.

INTER – BAJER LEVERKUZEN 2:1 (2:1)

Stadion: „Merkur špil” arena – Dizeldorf. Bez publike. Sudija: Karlos del Sero (Španija).

Strelci: Barelja u 15. i Lukaku u 21. minutu za Inter, a Haverc u 24. za Bajer

Inter: Handanović – Godin, De Fraj, Bastoni (od 84. Škrinijar) – D’Ambrozio (od 59. Mozes), Barelja, Brozović, Galjardini (od 59. Eriksen), Jang – Martinez (od 64. Sančes), Lukaku.

Bajer Leverkuzen: Hradecki – L. Bender (od 85. Belarabi), Ta, Tapsoba, Singraven (od 68. Vendel) – Baumgartlinger (od 68. Amiri), Palasios (od 59. Bejli) – Demirbaj, Haverc, Dijabi – Foland (od 86. Alario).