Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Čukarički u meču 33. kola Superlige Srbije sa 1:0.

Jedini gol domaćin je na stadionu „Rajko Mitić“ postigao u prvom poluvremenu.

U ne previše atraktivnom i dinamičnom meču, Zvezda je imala više šansi, pogađala je i stativu, ali je susret obeležio dug prekid zbog povrede Milana Borjana.

Golman šampiona Srbije se u tri navrata nalazio na zemlji, u drugom slučaju je prekid potrajao skoro deset minuta, pa je meč trebalo da bude igran kao da ima jedan produžetak, ali je odigrano samo četiri minuta nadoknade.

Zvezda je od prvog trenutka krenula u napad, svesna da mora da prestigne Partizan. Crno-beli su ranije u toku dana savladali TSC sa 4:1, pa su bili bod ispred večitog rivala.

Zato je izabranicima Dejana Stankovića „gorelo“ da što pre postignu pogodak i steknu kontrolu.

Otežavali su im rivali iz Čukaričkog, koji su izlazili u presing kad su mogli, dok je Zvezda insistirala na posedu lopte.

Čukarički se dobro i organizovano branio u prvih dvadesetak minuta, pa je prva opasnija došla iz prekida.

Korner sa leve strane je izveo El Fardu Ben, Seku Sanogo je imao loptu na nozi i mogao je da šutira kod prve stative.

Odlučio se da pošalje povratnu, na nju nije dovoljno brzo natrčao Milan Rodić i prva ozbiljnija šansa Zvezde propala je u 22. minutu.

Igrao se 27. minut kada je Gelor Kanga izveo korner sa desne strane, najviši u skoku je bio Milan Pavkov i udarcem glavom je okrznuo stativu.

Koliko je tu Čukarički slavio svoju fortunu, toliko su saigrači u 37. minutu slavili Milana Borjana.

Miladin Stevanović je namestio loptu da izvede slobodan udarac sa nešto više od 20 metara i pucao je preko živog zida.

Borjan se istegao koliko je mogao da bi sprečio pogodak i vrhom rukavice je to i uspeo.

Samo tri minuta kasnije, Zvezda je vodila posle „flipera“ u kaznenom prostoru Čuke.

Imala je sreće jer je Seku Sanogo u bezazlenoj akciji šutirao sa velike udaljenosti, lopta je zakačila Aleksandra Kataija i legla na nogu Benu.

Ofanzivac je odlično „zalomio“ Nemanju Tošića i onda iz peterca pogodio dalji ugao gola Strahinje Mićovića za 1:0.

Do poluvremena je Pavkov propustio šansu da u kontri donese svom timu komotnih 2:0, ali je ta prilika propala, a na odmor se otišlo sa „minimalcem“ tima iz Ljutice Bogdana.

Drugi deo igre je počeo nekako „sporo“. Nije tu bilo brze razmene pasova ili prebacivanja težišta sa jedne na drugu stranu.

Zvezda kao da je bila zadovoljna sa 1:0, a Čukarički kao da nije imao kapacitet da to stigne.

Prošlo je deset minuta nastavka pre nego je „sevnula“ prva opasna akcija, ujedno i najlepša Zvezdina u dotadašnjem delu meča.

Rodić je proigrao Kataija, ovaj je produžio pas za Ivanića koji se u tom trenutku ubacivao napred i Mirko je izašao sam ispred Strahinje Mićovića.

Golman Čukaričkog mu je pročitao nameru da šutira u bliži ugao i „skinuo“ mu je zicer za 2:0.

Nakon toga se Borjan požalio na povredu, ali je posle kraćeg prekida uspeo da se pridigne i nastavi meč.

Slično se ponovilo i u 66. minutu kada se posle sudara sa saigračem našao na zemlji. Ovog puta je prekid potrajao osam, devet minuta, da bi se tek u 74. nastavio.

U međuvremenu su u igru ušli Ohi i Slavoljub Srnić, a Ohi je baš u 76. minutu promašio dobru šansu.

Dobio je pas sa krila po zemlji i samo je probao da produži loptu u malu mrežu gola Čukaričkog, malo mu je falilo.

Semafor je u tim trenucima pokazivao da je do kraja ostalo deset minuta, iako se znalo da će nadoknada potrajati prilično dugo.

Eraković je u 88. minutu kiksnuo i okliznuo se, posle čega se otvorila najbolja šansa za Čukarički.

Ergelaš je uspeo da šutira sa oko 16 metara, ali ga je sustigao Gajić i uklizavanjem mu je izblokirao šut, što se ispostavilo i poslednjom većom šansom, jer je sudija meč produžio samo četiri minuta, iako su prekidi potrajali znatno duže.

Crvena zvezda – Čukarički 1:0 (1:0)