Foto twitter.com

Peruanci ogorčeni

Neverovatan rasplet viđen je u kvalifikacijama za Mundijal, na utakmici Urugvaj – Peru.

Urguvajci su pobedili sa 1:0, a u poslednjem 93. minutu viđena je sporna situacija.

Golman Urugvaja Ročet ušao je sa loptom u gol, ali sudije su procenile da ona nije u potpunosti prešla liniju.

Pojavili su se brojni snimci naknadno, a Peruanci su bili ogorčeni zbog toga što se VAR u tom momentu nije ni razmatrao.

Presudio je gol De Araskete u 42. minutu, a uz Urugvaj, Mundijal je overio i Ekvador, uprkos porazu od Paragvaja sa 3:1.

Ekvador i Urugvaj su se pridružili Brazilu i Argentini, a Peru može u interkontinentalni baraž.

Presudiće poslednje kolo, jer šanse imaju Kolumbija i Čile.

Peru čeka Paragvaj, Kolumbija gostuje Venecueli, a Čile dočekuje Urugvaj.

Čileanci moraju da se nadaju porazima oba rivala, Peru je u pol poziciji i pobeda mu garantuje prolaz, svi mečevi igraju se 30. marta.