Srpski fudbaler Uroš Đurđević nastavio je sa golgeterskim nizom u Španiji u kojoj je izborio veoma važan remi za Sporting iz Hihona.

Njegov tim je igrao 1:1 sa Espanjolom u meču 27. kola Segunde, a Đurđević je štrpnuo bod drugoplasiranom timu druge španske lige.

Osim toga, uvećao je prednost na vrhu liste strelaca u odnosu na ostale pratioce, pa sada ima ukupno 17 golova, dok Raul De Tomas iz Espanjola ima 15, a Umar Sadik 13.

Espanjol je poveo u 12. minutu pogotkom Adrija Embarbe, kome je asistirao Adrija Pedrosa.

Đurđević je izjednačio u 23. minutu posle dodavanja Manua Garsije, ali je veći deo posla odradio sam.

Povukao je loptu iskosa i sa ivice šesnaesterca unutrašnjim felšom pronašao dalji ugao, stativu, a od nje i mrežu gola Espanjola za 1:1.

Time je postavio i konačan rezultat, pa Sporting ostaje u borbi za promociju u La Ligu sa 47 bodova na petom mestu. Espanjol je drugi sa 53 boda, dok je prvoplasirana Majorka daleko ispred sa 57 bodova na prvom mestu.

Da podsetimo, Sadik je u subotu postigao pogodak protiv Luga, a jednom je i asistirao u pobedi trećeplasirane Almerije.