Bivši napadač Partizana Umar Sadik postigao je gol i upisao je asistenciju za Almeriju u subotu uveče.

Njegova ekipa je igrala protiv Luga meč 27. kola španske Segunde, a Sadik je nastavio da privlači pažnju većih i jačih klubova.

Utakmica završena 4:1 u korist Almerije, nije počela najbolje po Sadika koji je u 11. minutu promašio jedanaesterac.

Međutim, odmah zatim je dobio šansu da se ispravi, pa je Almerija povela sa 1:0. Na 1:1 je u 41. minutu izjednačio Manuel Bareiro sa penala i na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom.

Tek što je počelo drugo poluvreme Almerija je opet povela u 48. minutu pogotkom Hozea Karlos Lasa, Hoze Korpas je u 68. minutu povisio na 3:1, a Sadik je asistirao u 75. minutu.

Tada je Korpas, koji je ušao kao rezervista u 56. minutu postavio konačan rezultat 4:1. Sadiku je ovo bio 13. gol u prvenstvu gde ima i četiri asistencije.

Ispred nekadašnjeg špica crno-belih sada su samo Raul De Tomas iz Espanjola i Uroš Đurđević iz Sporting Hihona. De Tomas ima 15 golova, a srpski napadač i takođe nekadašnji igrač Partizana Đurđević je na 16 pogodaka.