Fudbaleri Union Berlina pobedili su Borusiju Menhengladbah sa 2:1, dok je Volfsburg slavio protiv Lajpciga minimalnim rezultatom - 1:0.

Ekipa iz Berlina ušla je samouvereno u meč, a golovima Nika Gizelmana i Tajva Avonjija otišla je na pauzu sa ubedljivom prednošću od 2:0.

U drugom poluvremenu Borusija Menhengladbah je bila konkretnija i opasnija, ali su gol uspeli da postignu tek u nadoknadi vremena, pa za drugi nisu imali vremena.

Strelac počasnog pogotka bio je Hofman.

U drugom meču dana, ujedno i poslednjem u ovom kolu Bundeslige Volfsburg je pobedio Lajpcig sa 1:0 u duelu dve ekipe koje će učestvovati u Ligi šampiona, a gol odluke postigao je Žerom Rusiljon u 52. minutu.

Ranije tokom dana, klub iz Lajpciga ostao je bez Marsela Sabicera, koji je prešao u Bajern. To može značiti da Lajpcig nema prevelika očekivanja od tekuće sezone, a trenutno imaju samo tri boda iz isto toliko utakmica u ligi.

Volfsburg je ovom pobedom izbio na prvom mesto sa devet bodova i jedini je neporaženi tim u ligi. U narednom kolu pokušaće da nastave pobednički niz u meču protiv Grojter Firta.