U derbiju začelja 30. kola španskog prvenstva Ueska je sa 3:1 savladala Elče i tako protiv direktnog rivala napravila korak ka opstanku u eliti.

Do pre samo nekoliko nedelja Ueska je bila otpisana, ali je na poslednjih pet mečeva osvojila sedam bodova, što je za tim sa dna tabele više nego odličan rezultat.

Jedan remi i dve vezane pobede donele su Ueski skok na 16. mesto, uz jedan bod više od rivala protiv kog je došla do druge pobede u nizu.

Najzaslužniji za trijumf bio je Mir sa dva gola, u 3. i 87. minutu, a interesantno je da je Ueska postigla zapravo sva četiri gola, pošto je u 30. minutu Ramirez postigao drugi gol za svoju ekipu na meču, a prethodno je samo minut nakon prvog pogotka Mira Vavro postigao autogol.

Iza Ueske se nalazi Valjadolid sa 27 bodova, ali uz meč manje, dok Elče ima 26 bodova i takođe 30 utakmica a Ejbar i Alaves dele začelje sa po 23 boda.