Fudbaleri Intera pobedili su Romu sa 3:0 u meču 16. kola italijanske Serije A, uz nekoliko neverovatnih poteza.

Žoze Murinjo je na klupi rimskog kluba doživeo još jedan udarac, posle poraza od Siniše Mihajlovića i njegove Bolonje (1:0).

„Neroazuri“ su pitanje pobednika rešili u prvom poluvremenu i kaznili su lošu odbranu Rome u razmaku od 24 minuta.

Hakan Čalhanoglu je doveo svoj tim u vođstvo u 15. minutu, nekadašnji igrač Rome Edin Džeko je prednost duplirao u 24. minutu.

Gol reprezentativca Turske je jedan od najlepših koje smo mogli da vidimo ove godine, pošto je u stilu Dragana Stojkovića Piksija pogodio direktno iz kornera.

I Džeku je potom asistirao Čalhanoglu, dok je Denzel Damfriz postavio konačan rezultat već u 39. minutu susreta.

Damfriza je pronašao Alesandro Bastoni, a Denzelu je preostalo samo da se posle centaršuta baci napred i preciznim udarcem savlada golmana Rome i treći put.

Inter sada ima 37 bodova i nalazi se na drugom mestu Serije A, dok je Milan prvi sa 38 bodova. To je mogao da promeni Napoli, ali nije pobedio Atalantu.

Naprotiv, napuljski klub je poražen u svom meču 16. kola sa 3:2, pa je ostao na trećem mestu sa 36 bodova, dok je Atalanta četvrta sa 34.