Umesto derbija viđena rapsodija.

Fudbaleri TSC-a savladali su Čukarički u utakmici koja je trebalo da predstavlja prvi derbi meč u sezoni 2022/2023 rezultatom 4:1 na gostujućem terenu, dok je susret Mladosti i Spartaka iz Subotice završen nerešeno, 1:1 u okviru prvog kola Superlige Srbije.

I Čukarički i TSC su uvodnih 90 minuta dočekali uz dosta optimizma, a prvi udarac „zadao“ je klub iz Bačke Topole preko Gorana Antonića, koji je u 35. minutu zatresao mrežu rivala.

Taj rezultat je bio na snazi do 53. minuta, kada je MIhajlo Spasojević poravnao na 1:1, ali je samo dva minuta kasnije Nemanja Stojić zatresao mrežu za novo vođstvo gostiju, da bi Mihailo Banjac pet minuta kasnije povećao na 3:1.

Isključenje Stefana Kovača u 79. minutu bilo je signal da je pitanje pobednika rešeno, a konačnih 4:1 postavio je Slobodan Stanojlović u sudijskoj nadoknadi utakmice.

U isto vreme, Mladost iz Ličana je od 40. minuta gubila na svom terenu od Spartaka golom Luke Bijelovića, ali je bod domaćem sastavu doneo Mladen Bojović sa penala u 69. minutu susreta.