Zakuvava se u Superligi Srbije

Fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole i dalje ne znaju za poraz ove sezone, a poslednja u nizu pobeda upisana je protiv Železničara iz Pančeva i to rezultatom 6:3.

Ovim trijumfom TSC je učvrstio prvo mesto u Superligi Srbije, pošto sada ima četiri boda više od Crvene zvezde.

Pobednik je mogao da se nasluti već na startu, jer je Ifet Đakovac golovima u trećem i 10. minutu doneo prednost od 2:0. Do odlaska na odmor u strelce se upisao i Petar Stanić 37. minutu.

U drugom poluvremenu raspucali su se i Pančevci, ali nisu bili ni blizu preokreta. Mrežu za TSC tresli su još Dušan Cvetinović (67), Miloš Pantović (77) i Miloš Vulić (90+3), dok su za Železničar pogađali Aleksandar Đorđević u 55. i 80. minutu, te Đorđe Šušnjar u 90. minutu.

U Subotici je odigran vojvođanski derbi, a Spartak je savladao Vojvodinu sa 2:0 (1:0).

Domaćini su tako prekinuli tim od tri poraza, a streci su bili Strahinja Tanasijević u 15. minutu i Vojo Ubiparip u 55.

Spartak je sada sedmi na tabeli sa devet bodova, dok Vojvodina ima tek osam i nalazi se ispod crte plej-ofa.