Fudbaleri Totenhema su se plasirali u četvrtfinale Liga kupa pošto su u gradskom derbiju posle izvođenja penala savladali ekipu Čelsija sa 6:5 (1:1, 0:1).

U regularnom toku je bilo nerešeno, 1:1, da bi u penal seriji svi igrači pogodili, sve do poslednjeg, petog izvođača za „plavce“, Mejsona Maunta.

On je bio tragičar meča, promašio je gol i tako su se izabranici Žozea Murinja našli među osam najboljih u ovom takmičenju.

Čelsi je poveo u 19. minutu preko letošnjeg pojačanja, Time Vernera koji je precizno šutirao sa ivice kaznenog prostora i pogodio levi donji ugao gola „pevaca“.

Bio je to njegov prvenac u dresu londonskog kluba po dolasku iz redova Lajpciga.

Dugo je trebalo Totenhemu da stigne do pogotka, konačno im je to uspelo u 83. minutu a strelac je bio Erik Lamela.

Pojačanje iz Reala, Serhio Regilon je centrirao, Lamela je bio na pravom mestu i iz neposredne blizine je uspeo da pošalje loptu u mrežu Čelsija.

Strelci u penal seriji za Totenhem bili su Dajer, Lamela, Hojbjerg, Moura i Hari Kejn, dok su  strelci Čelsi bili Ejbraham, Aspilikueta, Žoržinjo i Emerson.

U sredu i četvrtak se igraju preostale utakmice četvrte runde takmičenja.