Fudbaleri Totenhema pobedili su u gostima Aston Vilu sa 2:0, u odloženom meču 18. kola engleske Premijer lige.

Ekipa iz Londona je na taj način uspela da prevaziđe debakl u Zagrebu od Dinama i eliminaciju iz Lige Evrope.

Prvo poluvreme bilo je izuzetno dosadno za gledanje, a monotoniju je razbio Vinisijus u 29. minutu kada je na asistenciju Moure doneo gostima prednost.

Drugo poluvreme počinje promašajem Kejna, koji šutira pored stative. Ipak, napadač Totenhema postiže pogodak sa bele tačke u 67. minutu nakon što je prekršaj u svom kaznenom prostoru napravio Mati Keš.

Aston Vila je mogla da utakmicu uvede u neizvesnu završnicu, ali je udarac Barklija iz odlične pozicije izblokiran.

Ovom pobedom ekipa Totenhema je stigla do šeste pozicije sa samo tri boda manje od Čelsija i jasno je da će Murinjova četa voditi veliku bitku za plasman u Ligu šampiona naredne sezone. Aston Vila je nakon ovog poraza na 10. mestu sa 41 bodom.

U narednom kolu, Totenhem će gostovati Njukaslu, dok će Aston Vila dočekati Fulam.