Nakon pobeda Sportinga i Mančester sitija nad Bešiktašem, odnosno Brižom, odigrano je još šest utakmica u okviru trećeg kola Lige šampiona.

Tadićev Ajaks je na svom terenu ubedljivo savladao ekipu Borusije Dortmund sa čak 4:0. Srpski reprezentativac nije uspeo da se upiše u listu strelaca, ali to na ovom meču nije bilo ni potrebno.

Holandski tim poveo je u 11. minutu nakon nesrećnog autogola Marka Rojsa. Najveće zasluge za taj gol idu Dušanu Tadiću koji je uputio udarac, koji je nakon kontakta sa Rojsom završio u mreži. Na 2:0 povećao je Blind, a asistent je bio Sebastijan Ale.

Borusija je bila vidno iznenađena, pa se do kraja prvog poluvremena nisu povezali na terenu.

U drugom poluvremenu, nemački tim je uspeo da stvori nekoliko šansi. Erling Holan je imao dve velike prilike, a Džud Belingem jednu, ali do gola ipak nisu uspeli da stignu.

Sa druge strane, Ajaks je postigao opet dva. Ovoga puta strelci su bili Entoni i Ale, koji je upisao i još jednu asistenciju.

Ajaks se sada izdvojio kao prvi na tabeli sa devet bodova, dok je Dortmund drugi sa šest.

Naredni duelova dva tima odigraće za dve nedelje, a domaćini će tada biti „milioneri“.

Pari Sen Žermen je na svom terenu došao do važna tri boda, pošto je nakon preokreta sa 3:2 savladao nemački Lajpcig.

Parižani su poveli sa već u devetom minutu. gol je postigao Kilijan Mbape na asistenciju Žuliana Drakslera.

Do kraja prvog poluvremena Lajpcig je izjednačio i to preko Andrea Silve koji je iskoristio dobar centaršut Anhelina.

Šok za pariski tim dogodio se u 57. minutu kada je Mukiele pogodio mrežu Kejlora Navasa za preokret.

PSŽ se nije predavao, a glavni režiser preokreta bio je ko drugi nego Lionel Mesi. Argentinac je prvo u 67. minutu izjednačio rezultat, da bi potom iskoristio i penal za potpuni preokret i pobedu svog tima rezultatom 3:2.

Penal u nadoknadi utakmice promašio je Kilijan Mbape, ali to na svu sreću nije koštalo Parižane bodova.

Inter je prekinuo san Šerifa iz Tiraspolja, pošto je slavio sa 3:1 na stadionu „Đuzepe Meaci“.

Najzapaženiji pojedinac na meču bio je Edin Džeko, koji je postigao gol i imao asistenciju. Golove za Inter postigli su još i Vidal i De Vraj. Strelac za moldavski tim bio je Sebastijan Til, koji je bio strelac i u prošlom kolu protiv Real Madrida.

Madriđani su u ovom kolu pobedili Šahtjor u gostima sa 5:0. Golove za Real postigli su Benzema, Rodrigo, Vinisijus (dva gola), a viđen je i autogol Krivtsova.

Šerif je u toj grupi i dalje prvi sa šest bodova, koliko sada ima i Real. Inter je treći sa četiri, dok je Šahtjor na začelju sa samo jednim osvojenim bodom i gol razlikom 0:7 pa su njihove šanse za plasman dalje svedene na minimum.

Što se ostalih rezultata tiče Porto je pobedio Milan sa 1:0, dok je Liverpul nakon mnogo uzbuđenja pobedio Atletiko u Španiji sa 3:2.