Fudbaleri Ajaksa pobedili su Lil sa 2:1 u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evrope, dok je Hofenhajm odigrao nerešeno 3:3 u Norveškoj protiv Moldea.

Ajaks je na gostovanju Lilu gubio od 72. minuta golom Timotija Vee, ali je u posledjnih tri minuta susreta preokrenuo rezultat.

Dušan Tadić je sa penala poravnao na 1:1, pre nego što je Brajan Brobi postigao pobedonosni gol u 89. minutu.

Hofenhajm je odlično otvorio meč protiv Moldea, koji je kao domaćin igrao u Španiji.

Mijat Gaćinović je u osmom minutu asistirao Munasu Daburu za vođstvo, da bi isti igrač duplirao prednost u 28. minutu.

Dva minuta pre drugog gola, Mijata Gaćinovića je zamenio Pavel Kaderabek.

Molde je smanjio na 2:1 preko Martina Elingsena u 41. minutu, ali je u trećem minutu nadoknade u prvom delu Kristof Baumgartner povisio na 3:1.

Dabur je u 63. minutu promašio penal čime je propustio priliku da upiše het-trik, a Molde je u poslednjih 20 minuta kaznio Nemce za promašaj i golovima Andersena u 70. i Davida Fofane u 74. minutu stigao do konačnih 3:3.

Lud meč odigran je i u Antverpenu gde je Rendžers golom Borne Barišića sa penala u 90. minutu pobedio istoimeni domaći tim sa 4:3, dok je Napoli izgubio od Granade u gostima sa 2:0.

Arsenal je u Rimu remizirao protiv Benfike, dok je Viljareal slavio u Salcburgu rezultatom 2:0.