Fudbaleri Dinama iz Zagreba pobedili su Krasnodar sa 3:2 u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope.

Šampion Hrvatske je posle 15 minuta poveo golom Bruna Petkovića na asistenciju Mislava Orsića, a ruski tim je na poluvreme otišao sa nerešenim rezultatom nakon pogotka Markusa Berga.

Orsić je upisao novu asistenciju za Petkovića koji je povisio na 2:1 u 54. minutu, da bi Viktor Klaeson poravnao na 2:2 u 70. minutu.

Dinamo je do pobede stigao nakon pet minuta kada je Ijaji Atjemven postigao gol na dodavanje Luke Ivanušeca.

Jang Bojs je u Bernu vodio sa 3:0 nakon prvih 45 minuta protiv Bajera iz Leverkuzena.

Fasnaht je bio strelac u trećem minutu, Sibašu je bio precizan u 19, da bi Elija povisio na 3:0 u 44. minutu.

Usledio je veliki povratak nemačkog kluba u nastavku meča.

Patrik Šik je postigao golove u 47. i 51. minutu, da bi Musa Dijabi doneo izjednačenje u 68. minutu.

Dramatičan meč u Bernu rešio je francuski napadač Teoson Sibašu koji je u 89. minutu postavio konačnih 4:3.

Miralem Sulejmani igrao je od 74. minuta za domaći sastav.

Dejan Joveljić igrao je do 66. minuta za Volfsberger koji je u Budimpešti igrao kao domaćin protiv Totenhema.

Ekipa Žozea Murinja je posao završila več posle prvih 45 minuta kada je vodila sa 3:0 golovima Sona, Bejla i Mure, a u nastavku meča viđena su još dva gola.

Volfsberger je smanjio na 3:1 golom Mihaela Liendla sa penala, a konačan rezultat 4:1 postavio je Vinisijus u 88. minutu.

Posao je osim Totenehema završio i Mančester junajted koji je u Torinu pobedio Real Sosijedad sa 4:0, uz dva gola Bruna Fernandeša i golove Markusa Rašforda i Danijela Džejmsa.

Četiri gola postigao je i Olimpijakos koji je pobedio PSV sa 4:2 u meču na kome je pet golova palo samo u prvih 45 minuta.

Roma je stekla dva gola prednosti pred revanš protiv Brage dok je Lester u Pragu odigrao nerešeno bez golova protiv Slavije.