Dušan Tadić

Fudbaleri Ajaksa savladali su Kambur sa 9:0 (4:0) u petom kolu holandske lige, a Dušan Tadić je ispisao istoriju takmičenja.

Kakav dan za navijače u Amsterdamu, kojima bi sada trebalo dosta vremena da se sete svih strelaca na susretu.

Jedan od njih bio je i Tadić koji je uz to upisao i dve asistencije, te tako prvi igrač koji je prešao brojku od 100 dodavanja za gol. U ovom trenutku je stigao do 101 asistencije.

Tadić je postigao pogodak u 60. minutu meča.

Rafalna paljba Ajaksa počela je golom Timbera u 16. minutu, već u 19. pogađa i Bergajs, a zatim Mazraui i Neres u 29. i 39. dovode „kopljanike“ do ubedljive prednosti na poluvremenu.

Nakon Tadića su golove postigli i Darami, Sebastijan Ale, Danilo i opet Neres u 84. minutu.

Ajaks je sada prvoplasirani tim u Holandiji sa 22 postignuta gola i samo jednim primljenim.