Nastavljena Liga nacija.

Fudbalska reprezentacija Portugala pobedila je u Pragu Češku sa 4:0, u utakmici petog kola Lige nacija A u grupi 2.

Portugal je poveo golom koji je postigao Diogo Dalo u 33. minutu, a prednost je udvostručio Bruno Fernandeš u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Svoj drugi gol na meču Dalo je postigao u 52. minutu, a konačan rezultat postavio je Diogo Žota u 82. minutu.

Češka je imala dobru šansu da postigne gol, ali je u šestom minutu nadoknade prvog poluvremena Patrik Šik promašio jedanaesterac.

U drugoj utakmici u toj grupi, Švajcarska je u Saragosi pobedila Španiju sa 2:1.

Švajcarska je povela golom Manuela Akandžija u 21. minutu, a izjednačio je Djordi Alba u 55. Pobedu švajcarskom timu doneo je Bril Embolo pogotkom u 58. minutu.

Portugal je prvi na tabeli sa 10 bodova, Španija ima osam, Švajcarska je treća sa šest bodova, a Češka je poslednja sa četiri.