Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca pobedili su na svom terenu Mladost GAT sa 3:0, u meču 12. kola Superlige Srbije.

Strelci za domaćina bili su Marko Simić u 11. i Milutin Vidosavljević iz penala u 40. i 58. minutu.

Radnički je zabeležio treću pobedu u prvenstvu i sa 12 bodova zauzima devetu poziciju na tabeli, dok je Mladost GAT na pretposlednjem, 15. mestu sa osam poena.

U narednom kolu Radnički će gostovati Spartaku, dok će Mladost dočekati Crvenu zvezdu.

Ekipa TSC-a je deklasirala na gostovanju ekipu Mladosti iz Lučana sa 5:2.

Tim iz Bačke Topole je poveo golom Gorana Antonića u 13. minutu, a dva minuta kasnije rezultat je povećao Saša Jovanović.

Mladost je do kraja poluvremena smanjila preko Nikole Jojića u 43. minutu.

U drugom delu igre, Ifet Đakovac prvi postiže gol za goste u 53. minutu, da bi u 56. minutu prekršaj u svom kaznenom prostoru napravio golman Mladosti Željko Samčović.

Penal je u gol pretvorio Đakovac, a domaći tim preko Đorđa Gordića došao do drugog pogotka u 62. minutu. Konačan rezultat je postavio Petar Ratkov u 81. minutu.

TSC je na drugom mestu Superlige Srbije sa 23 boda, dok ekipa iz Lučana zauzima 13. mesto sa devet bodova.

U sledećem kolu TSC dočekuje Radnik, a Mladost gostuje Novom Pazaru.

SUPERLIGA SRBIJE, 12. KOLO:

Radnički Kragujevac – Mladost GAT 3:0 (2:0)

(Simić 10, Vidosavljević 40 penal, 58)

Mladost Lučani – TSC Bačka Topola 2:5 (1:2)

(Jojić 43, Gordić 62 – Antonić 13, Jovanović 15, Đakovac 53, 56 penal, Ratkov 81)