Fudbaleri Vojvodine poraženi su u meču desetog kola Linglong Superlige u Novom Pazaru sa 3:1 (3:0) a u centru pažnje bili su trener Novosađana Nenad Lalatović, kao i strelac het-trika za Novi Pazar, Luka Marković.

Na kraju prvog poluvremena, u kojem su igrači Novog Pazara stekli prednost od 3:0 golovima Markovića, mladog fudbalera Crvene zvezde na pozajmici, došlo je do incidenta.

Ljutiti Lalatović je bio izuzetno nezadovoljan igrom svojih izabranika, posle golova Markovića u 27, 30. i 44. minutu.

U momentu kada je u poluvremenu išao ka svlačionici, neko mu je iz lože na tribini nešto dobacio, Lalatović je ušao u raspravu, a sudija Piper mu je pokazao crveni karton.

On je i posle toga nastavio da se raspravlja sa ljudima iz lože na stadionu u Novom Pazaru.

U nastavku, Vojvodina je preko Petra Bojića u 70. minutu smanji na 3:1, ali to je bilo sve, pa su Novosađani tako zabeležili drugi poraz u Superligi.

Voždovac je kao gost odneo bodove iz Šapca protiv Mačve golovimsa Marka Putinčanina u 60. i Litvanca Lasickasa u 64. minutu.

Spartak je slavio protiv Čukaričkog (4:2), dok su Bačka i Javor podelili plen (2:2).