Fudbaleri OFK Beograda odigrali su nerešeno sa Spartakom iz Subotice u meču 12. kola Superlige 1:1.

Istog dana, u subotu popodne Tekstilac iz Odžaka je poražen od Železničara iz Pančeva sa 2:0, dok je Jedinstvo iz Uba uzelo bod Vojvodini sa 1:1.

Gleofilo Vlijter je doveo OFK Beograd u vođstvo s penala u devetom minutu, a Spartak je pogotkom Andreja Todoroskog izjednačio u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Subotičani su se ovim bodom malo pomakli sa mrtve tačke, ali se nalazi na 14. mestu tabele sa devet bodova, dok je OFK Beograd sa 24 na drugom mestu.

Pančevci su slavili golovima Lazara Romanića i Frensisa Ezea u 52. i 94. minutu, dok je Jedinstvo povelo pogotkom Darka Jevtića u 28. minutu.

Ubljani su ispustili bod pošto je Vošin rezervista Marko Veličković postavio konačan rezultat u 84. minutu susreta.

Jedinstvo sada ima pet bodova na poslednjem mestu tabele, posle drugog iznenađenja dana uz ono koje je priedila ekipa Spartaka.

Vojvodina je u nešto povoljnijoj poziciji na sredini tabele, sa 16 bodova na osmom mestu.

BONUS VIDEO: Gol Ikardija za 0:2