Fudbaleri Brazila pobedili su Kolumbiju na Kopa Amerika sa 2:1 na prilično kontroverzan način.

Evrogol Dijaza makazicama u 10. minutu napravio je veliki problem Brazilcima, ali je u pomoć priskočio argentinski sudija Pitana.

I to dva puta – prvo je Firmino izjednačio u 78. minutu, i to posle akcije u kojoj je lopta pogodila sudiju Pitanu, promenila pravac i tok akcije, u kojoj je Brazil lakše došao do gola, dok su igrači Kolumbije bili zbunjeni.

Revoltirani su bili Kolumbijci, s pravom, promenjen je pravac i tok akcije, ali se sudija držao pravila „da lopta nije promenila posed“, jer je Brazil imao već u svojim nogama kada se ovo desilo.

Uzaludna je bila nervoza Kolumbijaca, koji su primili gol i u nadoknadi, i to u 100. minutu, kada je Kazemiro bio strelac.

Brazil je prvi sa maksimalnih 9 bodova posle tri kola, Kolumbija ima četiri boda, ali iz četiri utakmice.