Reprezentacija Srbije do 19 godina (arhiva), Foto: Starsport

Mladi fudbaleri Srbije odigrali su nerešeno sa Albanijom 2:2, u drugom meču grupe 7, kvalifikacija za Evropsko prvenstvo do 19 godina.

Samo dan nakon što je generacija do 21 godine odigrala nerešeno sa Farskim Ostrvima 0:0, njihove mlađe kolege su od Albanaca primile dva gola u razmaku od dva minuta i izgubile dva boda.

Srbija je povela u završnici prvog poluvremena, golom Nikole Mituljikića, u 42. minutu. „Orlići“ su imali 1:0 do poluvremena, a u 77. minutu je Marko Lazetić duplirao prednost na 2:0.

Golovi Zvezdinih klinaca nisu bili dovoljni, jer je Henrik Nerguti u finišu šokirao naše mlade igrače u 84. minutu, a za potpuno „hladan tuš“ pobrinuo se Kristijan Špendi.

Postave:

Srbija: Lukić – Subotić, Krsmanović, Petković, Despotovski, Motika, Miletić, J. Mituljikić, Stanković, Ajdar, N. Mituljikić. Rezerve: Baždar, Ćopić, Đorđević, Gluščević, Hrstić, Kabić, Kovačević, Lazić, Lazetić. Selektor: Dejan Branković.

Albanija: Simoni, Preka, Bitići, Zali, Hisaj, Mata, Bibo, Nerguti, Toci, Pješka, Zenelaj. Rezerve: K. Špendi, Derviši, Alivoda, Arapi, Bebezići, Ćipi, S. Špendi, Velper. Selektor: Armando Cungu

On je u 88. minutu postavio konačan rezultat i u završnici otkinuo bod za svoj nacionalni tim. Srbija ima za čime da žali, pošto je, posle pobede nad Severnom Makedonijom 2:1, pre tri dana, sada ostala na četiri boda.

Prvoplasirana Francuska u grupi 7 ima šest bodova posle dve utakmice, a izabranici srpskog selektora igraju baš protiv Francuske za tri dana, 16. novembra.

BONUS VIDEO: Saša Lukić postiže prvi gol u dresu Srbije protiv Katara