fudbal

U mečevima od 21 čas šesnaestine finala Lige Evrope pobede su zabeležile ekipe Atalante, Porta i Sevilje, dok je meč Lajpciga i Real Sosijedada završen bez pobednika.

Ljubitelji fudbala iz Srbije mogli su da uživaju u direktnom sudaru dvojice reprezentativaca, a više razloga za zadovoljstvo ima Porto. Lacio je krenuo bolje, pošto su preko Matije Zakanjija u 23. minutu stigli do prednosti, ali je njegov pogodak na asistenciju Luisa Alberta značio i vođstvo Lacijala samo 14 minuta.

Već u 37. bilo je 1:1, kada je Žoao Mario asistirao, a Toni Martinez glavom zakucao loptu u mrežu. U drugom poluvremenu Lacio je želeo do trijumfa, ali je već u 4. minutu usledio šok, pošto je Mario ponovo centrirao, a Martinez po drugi put pogodio mrežu rivala.

Tim rezultatom je i okončan meč, pa će Portu u Rim odneti prednost od 2:1. Što se učinka reprezentativaca Srbije tiče, Marko Grujić je u 4. minutu dobio žuti karton, da bi napustio igru početkom drugog dela, dok je Sergej Milinković Savić „požuteo“ šest minuta pre kraja prvog poluvremena.

Sevilja je razbila Dinamo iz Zagreba na svom terenu sa 3:1. Prvi gol postigao je Ivan Rakitić sa penala u 13. minutu, ali je u 41. Mislav Oršić iskoristio sjajan pas Stefana Ristovskog kroz čitavu odbranu rivala i lako poravnao na 1:1.

No, u poslednjim momentima prvog dela Dinamo je primio čak dva gola – prvo je u 44. Lukas Okampos jedan odbitak prosledio u praznu mrežu, da bi dva minuta kasnije Entoni Marsijal postavio konačnih 3:1.

Atalanta je sa 2:1 bila bolja od Olimpijakosa nakon preokreta, pošto su Grci vodili sa 1:0 golom Soareza u 16. minutu, no u drugom delu je Đimsiti sa dva gola za tri minuta (61. pa 63) doneo preokret i prednost pred revanš.

Četvrt duel od 21 čas između tima iz San Sebastijana i Lajpciga okončan je 2:2.