EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Lacija pobedili su na gostovanju Torino 2:0 u zaostaloj utakmici 21. kola Serije A.

U 51. minutu Mateo Genduzi je postigao gol na asistenciju Luisa Alberta.

Konačan rezultat je postavio Danilo Kataldi pogotkom u 57. minutu, a Alberto je ponovo bio asistent.

Mateo Gilja je dobio drugi žuti karton u 79. minutu i isključen je, ali Torino nije uspeo da iskoristi do kraja prednost igrača više i izbegne poraz.

Vanja Milinković-Savić branio je ceo meč za Torino, ali se nije proslavio. U istom timu bio je i Ivan Ilić, koji je teren napustio u 55. minutu, a šansu sa klupe nije dobio Uroš Kabić.

Lacio je trenutno sedmi na tabeli sa 40 bodova, a Torino je 10. sa četiri boda manje od Lacija.

U sledećem kolu Lacio gostuje Fjorentini, dok fudbaleri Torina putuju u Rim na susret sa Romom.