EPA-EFE/FEDERICO PROIETTI

Fudbaleri Rome i treću godinu zaredom izbacili su Fejenord iz evropskih takmičenja.

„Vučica“ je ovoga puta nakon penala bila bolja od holandskog tima, pošto je u prvom susretu bilo 1:1, kao i u revanšu.

Santjago Tomas Himenez dao je gol za Fajenord u petom minutu, ali je već u 15. izjednačio Lorenco Pelegrini.

Roma je bila daleko opasniji rival u prvom poluvremenu, drugo nije bilo preterano zanimljivo, dok se u produžecima ispromašivao Romalu Lukaku i to pred sam kraj.

Ipak, promene rezultata nije bilo, tako da su penali odlučivali pobednika. Upravo je Lukaku promašio za Romu u drugoj seriji, ali je onda srpski golman Mile Svilar odbranio dva penala i tako poslao Romu u osminu finala. Pobednički gol dao je Zalevski.

Fudbaleri Olimpika iz Marseja plasirali se u osminu finala Lige Evrope, pošto su na svom terenu u revanšu plej-ofa pobedili Šahtjor 3:1. U prvoj utakmici bilo je nerešeno 2:2.

Ukrajinska ekipa povela je u 12. minutu golom Georgija Sudakova iz jedanaesterca, a izjednačio je Pjer Emerik Obamejang u 23. minutu, što je bio njegov 31. gol u Ligi Evropa, čime je postao najbolji strelac takmičenja.

Olimpik je poveo golom koji je Ismaila Sar postigao u 74. minutu, a konačan rezultat postavio je Džefri Kondogbija u 81. minutu.

Sporting se takođe plasirao u osminu finala pošto je na svom terenu u Lisabonu odigrao nerešeno 1:1 protiv Jang Bojsa. U prvoj utakmici portugalska ekipa pobedila je 4:2.

Sporting je poveo golom Viktora Đokereša u 13. minutu, a on je u 57. minutu propustio priliku da udvostruči prednost, jer je promašio jedanaesterac. Konačan rezultat postavio je Silver Ganvula u 84. minutu iz jedanaesterca.

Žreb za osminu finala obaviće se u petak od 12 časova u Nionu. Sve rezultate šesnaestine finala Lige Evrope pogledajte ispod.

LIGA EVROPE, šesnaestina finala, revanši

Frajburg – Lans 3:2 (2:2, 0:2) – prvi meč 0:0

(Salaj 68, 90+3, Gregorič 99 – Pereira da Kosta 28, Vai 42)

Karabag – Braga 2:3 (0:2, 0:0) – prvi meč 4:2

(Mateus Silva 102, Ahunzade 120+2, ck. Kafarkulijev 57 – Fernandes 70, Đalo 83, Banza 115. penal)

Ren – Milan 3:2 (1:1) – prvi meč 0:3

(Borigu 11, 54. penal, 68. penal – Jović 22, Leao 58)

Tuluz – Benfika 0:0 – prvi meč 1:2

Roma – Fejenord – prvi meč 1:1 – 1:1 (1:1)

(Pelegrini 15 – Himenez 5, posle penala 4:2)

Marselj – Šahtjor 3:1 (1:1) – prvi meč 2:2

(Obamejang 23, Sar 74, Kondogbija 81 – Sudakov 12. penal)

Sparta Prag – Galatasaraj 4:1 (1:1) – prvi meč 2:3