Berardi makazacima donosi pobedu Sasuolu protiv Sampdorije
Foto EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Fudbaleri Sasuola pobedili su kao domaćini Sampdoriju sa 1:0, u 33. kolu italijanske Serije A.

Pobedonosni gol za Sasuolo postigao je Domeniko Berardi u 69. minutu, a uradio je to na spektakularan način – makazicama.

On se odlično snašao u šesnaestercu rivala i posle loše reakcije štopera, sjanim udarcem pogodio mrežu Audera.

To je bilo dovoljno za trijumf domaće ekipe, koja je sa 52 boda osma na tabeli, dok je Sampdorija poziciju ispod sa deset bodova manje.

Ekipa Parme je odigrala još jedan uzbudljiv meč sa mnogo golova u kome je poražena na svom terenu od Krotonea sa 4:3.

Krotone je poveo preko Magaljana, da bi Parmi izjednačenje doneo Žervinjo.

Do kraja prvog poluvrmena gosti postižu još dva gola preko Simija i Unasa, ali se domaći već na startu drugog dela vraćaju u igru.

Žervinjo i Mihaila za manje od deset minuta donose egal u utakmicu, ali Simi svojim drugim golom u 69. minutu sa penala donosi trijumf Krotoneu.

SERIJA A, 33. kolo

Đenova – Specija 2:0 (1:0)

(Skamaka 62, Šomurodov 86)

Parma – Krotone 3:4 (1:3)

(Ernani 29, Žervinjo 49, Mihaila 54 – Magaljan 14, Simi 42, 69. penal, Unas 45+1)

Sasuolo – Sampdorija 1:0 (0:0)