Nikolić na klupi Lokomotive u utakmici Lige šampiona
EPA-EFE/Maxim Shemetov

Lokomotiva Marka Nikolića je nastavila sa impresivnom serijom pobeda, i na gostovanju je savladala Tambov sa ubedljivih 5:2, u okviru 27. kola prvenstva Rusije.

Do završnice prvog poluvremena nije bilo golova, da bi Krihovjak doveo Lokomotivu u vođstvo u 40. minutu.

Ipak, prednost nije dugo trajala, pošto domaći u nadoknadi prvog dela, uspevaju da dođu do izjednačenja preko Alijeva.

To nije pokolebalo Nikolićevu četu, koja za pola sata nastavka postiže tri gola.

Prvo je Smolov doneo novu prednost, da bi Krihovjak drugim golom i Serkeira doneli velikih 4:1 za Lokomotivu.

Kajkov je u 78. smanjio, i na trenutak vratio nadu domaćem timu, ali je samo dva minuta kasnije Ribus postavio konačnih 5:2.

Lokomotiva je pobedom uspela da pobegne pet bodova Spartaku koji je prvi pratilac u borbi za mesto u Ligi šampiona, a ekipa našeg trenera će u sledećem kolu na gostovanju lideru Zenitu, koji beži šest bodova, imati priliku da i trku za šampiona učini uzbudljivom do kraja.