Levandovski

Fudbaleri Bajerna uz dosta muke savladali su Hertu 4:3, a duel je obeležio četvorostruki strelac Robert Levandovski.

Najbolji igrač Evrope u prethosnoj sezoni otvorio je goleadu u Minhenu pogotkom u 40. minutu posle dodavanja Gnabrija.

U stilu u kojem je zatvorio prvo, Levandovski je otvorio drugo poluvreme i već u 51. minutu je udvostručio prednost.

Usledili su golovi Kordbe i Kunje kojima je Herta izjednačila rezultat, a novo vođstvo svom timu poljski centarfor je doneo u 85. minutu na asistenciju Milera.

Samo tri minuta kasnije Ngankam je nastavio goleadu izjednačivši rezultat, ali je Levandovski, iz jedanaesterca u trećem minutu sudijske nadoknade šampionu Evrope i Nemačke obezbedio ceo plen.

Bajern posle tri susreta ima dve pobede i poraz, dok je Herta ostvarila pobedu i dva poraza.