Fudbaleri Specije sa 2:1 savladali su Sampdoriju u meču 17. kola italijanske Serije A i tako došli do druge vezane pobede.

Sampdorija je prva pripretila preko Mortena Torsbija, čiji šut je Ivan Provedel uspeo da zaustavi u 11. minutu, nakon čega je probao i Balde Keita, ali je prebacio gol. Pet minuta kasnije šansu je imao Nauel Estevez, ali je ostalo 0:0 pošto je fudbaler Specije bio neprecizan i poslao loptu pored stative nakon šuta sa ivice kaznenog prostora.

Ipak, domaćin je u 20. minutu stigao do prednosti nakon što je Džulijan Čabo centrirao, a Klaudio Terzi glavom zatresao mrežu Sampe.

Kada je Antonio Kadreva u 24. minutu dodavanje Jakuba Jankta iskoristio i izjednačio, činilo se da će tako i ostati, ali je na isteku sata igre Torsbi skrivio penal, a Mbala N’Zola postigao gol za 2:1, što su igrači Specije sačuvali do kraja i zabeležili četvrtu pobedu od početka sezone, pa trenutno zauzimaju 14. mesto sa 17 bodova.

Sa druge strane, Sampdorija ima tri boda više i nalazi se na 11. mestu tabele.