Fudbaleri Juventusa su posle dosta muka uspeli da savladaju Sasuolo u utakmici 17. kola Serije A.

Ekipa Andree Pirla pobedila je rezultatom 3:1, a do nova tri boda je stigla tek u poslednjih deset minuta.

Sasuolo je uspeo da sačuva mrežu u prvih 45 minuta, ali su u drugom minutu nadoknade ostali sa igračem manje nakon što je direktan crveni karton zaradio Pedro Obiang.

Fudbaler Sasuola je startovao na Federika Kijezu, a sudija je nakon pregledanog video snimka odlučio da ga pošalje u svlačionicu.

Trener Sasuola De Zerbi je zbog toga morao da vrši prinudne izmene pa je srpski reprezentativac Filip Đuričić napustio igru na poluvremenu.

Juve je iskoristio igrača više već posle pet minuta igre u nastavku kda je Danilo sjajnim udarcem sa 20, 25 metara postigao vodeći gol.

Činilo se da će Juventus lako završiti posao, ali je samo devet minuta kasnije Sasuolo preko Gregoara Defrela stigao do šokantnog izjednačenja.

Gosti su se uspešno branili sve do 82. minuta kada je posle centaršuta Đanluke Frabote, odbrana Sasuola očajno reagovala, a Aron Ramzi zatresao mrežu.

Juventus je u zaustavnom vremenu preko Kristijana Ronalda stigao do trećeg gola i potvrdio pobedu koja je Juve dovela na samo bod razlike od trećeplasirane Rome.