Fudbaleri Milana zadržali su vodeću poziciju u Seriji A nakon što su na svom terenu pobedili Torinu rezultatom 2:0.

PROČITJATE JOŠ

Utakmicu na San Siru je obeležio povratak u tim Zlatana Ibrahimovića.

Najbolji strelac Milana nije igrao prethodnih mesec i po dana zbog povrede mišića, ali je uvršten u tim i igrao je u poslednjih pet minuta.

Milan je poveo u 25. minutu kada je na asistenciju Brahimaa Dijaza, peti gol u ligi postigao Rafael Leao.

Dijaz je u 36. minutu oboren u šesnaestercu Torina, a nakon VAR intervencije dosuđen je penal koji je Frank Kesi pretvorio u gol i postavio konačan rezultat.

Srpski reprezentativac Saša Lukić odigrao je svih 90 minuta za ekipu Torina koja posle 18 kola zauzima 18. mesto sa 12 osvojenih bodova.

Milan je prvi sa 40 bodova i ima četiri boda više od gradskog rivla Intera koji u nedelju gostuje Romi.