Fudbaleri Specije priredili su veliko iznenađenje nakon što su kao gosti pobedili Napoli rezultatom 2:1 u utakmici 16. kola Serije A.

Napoli je poveo u 58. minutu preko Andree Petanje, ali je Specija samo deset minuta kasnije stigla do izjednačenja.

Fabijan je u šesnaesercu Napolija faulirao Tomaza Pobegu, a precizan sa penala bio je Mbala Nzola.

Specija je u 77. minutu ostala sa deset igrača na terenu nakon što je Ardian Ismajili dobio drugi žuti karton posle faula nad Petanjom, ali ni to nije pomoglo domaćinu da stigne do sva tri boda.

Nzola je u 81. minutu uputio udarac koji je pogodio okvir gola, a na odbitak je natrčao Pobega koji je postavio konačan rezultat.

Nikola Maksimović odigrao je svih 90 minuta za Napoli koji je ostao na samo jednoj pobedi u poslednje četiri utakmice u ligi.

Ekipa Đenara Gatuza trenutno je na petom mestu gde ima 28 bodova, dok je Specija pobegla iz zone ispadanja i sada je na 16. mestu sa 14 osvojenih bodova.