Fudbaleri Intera prekinuli su pobedonosni niz nakon što su poraženi od Sampdorije sa 2:1 u 16. kolu Serije A.

Ekipa Antonija Koneta imala je priliku da, makar do večeras, preuzme lidersku poziciju na tabeli, ali meč nije dobro krenuo za goste na stadionu Luiđi Feraris.

Interu je nakon VAR intervencije dosuđen penal u 12. minutu nakon što je igrač domaćih Morten Torsbi igrao rukom.

Aleksis Sančez je izveo penal, ali je golman Emil Audero odbranio njegov udarac, da bi na odbijenu loptu natrčao Ešli Jang i pogodio prečku.

Sampdorija je kaznila goste u 23 minutu kada je, opet posle VAR intervencije, dosuđen penal jer je Nikolo Barela igrao rukom.

Precizan sa bele tačke bio je Antonio Kandreva, a samo 15 minuta kasnije bilo je 2:0 nakon što je posle centaršuta Mikela Demsgarda pogodak postigao Keita Balde.

Inter je u nastavku uspeo da smanji golom Stefana De Fraja u 65. minutu, ali Inter do kraja nije uspeo da izvuče makar bod.

Ekipa Antonija Kontea stigla je u Đenou sa osam vezanih pobeda u ligi, ali je propustila priliku da preuzme vrh tabele, uoči derbija kola u kome se večeras sastaju Milan i Juventus.

Inter je ostao na drugoj poziciji sa 36 bodova i imaju jedan bod manje od Milana, a kiks „neroazura“ iskoristila je Roma koja je sada na samo tri boda zaostatka od milanskog velikana.