Srpski reprezentativac Filip Đuričić vratio se u tim Sasuola koji je savladao Đenou sa 2:1 u utakmici 16. kola Serije A.

Đuričić je zbog sukoba sa trenerom De Zerbijem preskočio utakmicu protiv Atalante u prethodnom kolu.

Prema rečima trenera Sasuola, sukob je izglađen i Đuričić je meč započeo u startnoj postavi pre nego što je zamenje u 74. minutu.

Sasuolo je golom Žeremija Boge poveo u 52. minutu, a Đenoa je stigla do izjednačenja 12 minuta kasnije preko Eldora Šomurudova.

Domaći su do pobede došli sedam minuta pre kraja kada je na asistenciju Boge, pobedonosni gol postigao Đakomo Raspadori.

Pobedu je upisala i ekipa Lacija, koja je na svom terenu savladala Fjorentinu rezultatom 2:1.

Filipe Kaisedo doneo je prednost rimskom klubu posle samo šest minuta igre, a meč je rešio Ćiro Imobile pogotkom u 75. minutu.

Sergej Milinković-Savić igrao je svih 90 minuta za Lacio, a ceo meč za Fjorentinu igrao je napadač Dušan Vlahović koji je pogotkom sa penala u 88. minutu postavio konačan rezultat.

Možda bi Fjorentina bolje prošla da je u odbrani igrao Nikola Milenković, ali je tener Ćezare Prandeli odlučio da ga odmori i ostavi na klupi.

Milenković je igrao na svih 15 utakmica od početka sezone, pa mu je ovo bio prvi meč koji je preskočio od početka Serije A.

Posle šeset mečeva bez pobede, ekipa Bolonje bila je na dobrom putu da upiše pobedu, ali je Udineze u 92. minutu izvukao nerešeno, 2:2.

Ekipa Siniše Mihajlovića vodila je sa 1:0 i 2:1, ali je od 47. minuta igrala sa igračem mnaje nakon isključenja strelca drugog gola Matijasa Svanberga.

Udineze je iskoristio igrača više u drugom minutu nadoknade kada je na asistenciju Moline, Tolgaj Arslan postavio konačan rezultat.

Pobedu je u finišu ispustila i Verona koja je do 85. minuta vodila sa 1:0 u Torinu.

Gleison Bremer spasio je bod za domaći tim u kome je Saša Lukić igrao do 78. minuta.

Darko Lazović je zbog povrede lista propusti meč za ekipu Verone, dok je Ivan Ilič igrao od 25. minuta kada je zamenio povređenog Migela Velosa.

Nakon što je u prošlom kolu postigao gol protiv Intera, defanzivac Krotonea Vladimir Golemić bio je strelac i protiv Rome.

Nekadašnji fudbaler Mladosti iz Lučana postigao je gol u 63. minutu, ali je Roma već imala prednost od 3:0 pa Krotone ostaje na poslednjem mestu na tabeli.