Fudbaleri Viljareala ubedljivo su pobedili Espanjol sa 5:1 u okviru 26. kola španske Primere, dok je Sevilja bila bolja od Real Betisa sa 2:1.

Meč Viljareala i Espanjola obeležio je 19-godišnji Jeremi Pino, koji je postigao čak četiri gola, a do het-trika je stigao već tokom prvog poluvremena.

PROČITATE JOŠ:

To je prethodno uspelo tadašnjem igraču Sevilje Ben Jeder, 2018. godine, protiv Levantea, Hoakin godinu dana kasnije, kad je Betis igrao protiv Atletik Bilbaa i Mesiju, koji je to učinio protiv Eibara, 2020. godine. Poslednji igrač u La Ligi koji je postigao četiri gola na meču bio je Lionel Mesi u februaru 2020. godine, protiv Eibara

Mladi Španac, koji igra na poziciji desnog krila, je do prvog gola stigao već nakon 14 minuta ugre, da bi do kraja poluvremena još dvaput pogodio i već tada je bilo jasno ko će odneti tri boda.

Početkom drugog dela Pino je ponovo pogodio, da bi fudbaler Espanjola Bare smanjio rezultat u 65. minutu.

Niko nikad pre Pina u Viljarealu nije uspeo da na jednom meču četiri puta zatrese mrežu rivala.

Pino je u 75. minutu napustio teren uz velike ovacije sa tribina, a do kraja je Dia postavio konačnih 5:1.

Viljareal je trenutno petis sa 42 boda, dok je Espanjol na 14. poziciji sa 29 bodova.

U drugom meču dana Sevilja je sa 2:1 savladala Betis, a strelac je bio i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

On je postigao vodeći gol iz penala u 24. minutu, da bi do kraja poluvremena El Hadadi udvostručio prednost.

Betis je u nastavku bio bolji tim, ali je Kanales tek u 94. minutu ublažio poraz, a vremena za više nije bilo.

Sevilja je druga na tabeli sa šest bodova manje od vodećeg Real Madrida, dok je Betis treći sa 46 bodova.

LA LIGA, 26. kolo

Viljareal – Espanjol 5:1 (3:0)

(Pino 14, 20, 45+1, 53, Dija 86 – Bare 65)

Sevilja – Betis 2:1 (2:0)

(Rakitić pen 24, El Hadadi 41 – Kanales 90+5)

18:30 Real Sosijedad – Osasuna

21:00 Barselona – Atletik Bilbao

21:00 Granada – Kadiz

Levante – Elče 3:0 (1:0)

(Morales 37, De Frutos 67, Melero 90 – ck. Gumbau 73)

Majorka – Valensija 0:1 (0:1)

(Gabrijel Paulista 4, Moriba ck 90+2)

Hetafe – Alaves 2:2 (0:1)

(Unai 55, 72, Kuenka ck 32 – Eskalante 45+1, Mendez 56)

Rajo Valjekano – Real Madrid 0:1 (0:0)

(Benzema 83)

Atletiko Madrid – Selta 2:0 (1:0)

(Renan Lodi 36, 60)

BONUS VIDEO Ludilo u Lesteru, Totenhem Golovima u 95. i 97. Minutu Stigao do pobede