Crvena zvezda je savladala Partizan u 166. večitom derbiju rezultatom 2:0 (2:0) u okviru 24. kola Superlige Srbije i prišla na samo dva boda zaostatka za Partizanom na tabeli.

Strelci za Crvenu zvezdu su bili Ohi u 30. minutu i Katai u 42. minutu. Očajnu utakmicu Partizana je kompletirao Saša Zdjelar koji je u 87. minutu dobio drugi žuti karton i zaradio isključenje.

Obojica trenera imali su po jedno iznenađenje u startnim postavama. Stanković je dao prednost Srniću u odnosu na Bena, ok je Stanojević u vatru gurnuo Jovića ispred Terzića.

Prvu priliku na utakmici je propustio Partizan preko Kvinsija Meniga, kada mu je Borjan u situaciji jedan na jedan skinuo zicer. To su crveno-beli koji su bili bolji celo prvo poluvreme kaznili u 30 minutu.

Ohi je reagovao na odbijenu loptu posle udarca Zdjelara i doneo Zvezdi prednost od 1:0.

Do kraja prvog poluvremena , Zvezda je duplirala svoju prednost, kada je Katai zakucao jedan projektil u mrežu Partizana posle loše intervencije Zdjelara.

Do kraja utakmice, Partizan je ostao sa igračem manje jer je Tdjelar dobio drugi žuti karton u 86. minutu.

Kada je u pitanju sam tok meča, Zvezda ej sve rešila u prvom poluvremenu.

Od starta je krenula Zvezda agresivno i u prvih 7-8 minuta je izvršila veliki pritisak na gol Partizana.

Posle dva solidna pokušaja Zvezde, Partizan je uspeo da pomeri igru od svog kaznenog prostora i da kene da preti iz kontranapada. Jedan korner i solidan pokušaj Miletića, najavili su i prvu šansu na meču.

U 20. minutu je lošu loptu Kangi poslao Pičini, a to je iskoristio Rikardo da preseče pas i uputi sjajno dodavanje za Meniga.

Krilo Partizana je ušlo u kazneni prostor i neometano sa nekih 7-8 metara iskosa šutirao po zemlji, ali je Borjan sjajno intervenisao.

Samo deset minuta je prošlo kada je usledila kazna za Partizan,

Posle kornera za Crvenu zvezdu, Katai je uspeo da uputi udarac glavom, a Popović slabo intervenisao. Ni štoperi nisu ispratili najbolje taj odbitak što je iskoristio Ohi i sa pet metara zakucao loptu u mrežu.

Usledila je erupcija oduševljenja na stadionu, a gol kao da je paralisao ekipu PArtizana.

Nastavila je Zvezda sa boljom igrom u prvih 45. minuta i to je rezultiralo novim golom i velikom prednošću.

Ponovo je loše intervenisala dbrana Partizana, kada je jednu loptu na peterac loše izbacio Zdjelar i namestio je na nogu Alkeksandru Kataiju koji je zakucao pod prečku za velikih 2;0.

Tu nije bio kraj uzbuđenja u prvih 45. minuta.

Posle tog gola i jednog starta izuzetno nervoznog Zdjelara, Stanković je ragovao sa klupe i tražio faul, a onda je uskočila i klupa PArtizana i krenuo je potpuni haos.

Nije se znalo ko koga juri, a ko pokušava da smiri situaciju.

Posle kraće pauze, je nastavljen duel, a pre odlaska u svlačionicu su se ponovo sukobili igrači.

U nastavku je Aleksandar Stanojević ušao sa tri izmene. Iveo je Miletića, Natha i Meniga, a uveo Živkovića, Jevtovića i Markovića i ekipa je živnula u napadu.

Krenuli suu ofanzivu gosti, dok je Zvezda tražila šansu iz kontranapada.

Nekoliko solidnih šansi, međutim nisu uzdrmale domaći tim.

U 59. minutu je posle jednog karambola, lopta u ruku pogodila Erakovića, a crno-beli su tražili penal. Međutim, sudija Jovanović je odmahnuo rukom, a deluje d anije postojala namera štopera domaćih i da je odluka opravdana.

Nastavio je Partizan da napada, ali nije bilo velikih prilika za crno-bele. Stanojević je pokušao i sa uvođenjem Milovanovića, ali ništa nije išlo od rruke njegovom timu.

Potpuni debakl kompletirao je Zdjelar u finišu meča. On je u 86. minutu sa leđa oborio Kangu, akako je već imao žuti karton, usledio je i drugi i automatsko isključenje.

Visio je vezni igrač Partizana ceo meč i na kraju nije izdržao do kraja.

Do kraja meča je Zvezda preko Ivanića mogla da potpuno dotuče rivala, ali je Popović uspeo da odbrani zicer i spreči veću katastrofu.

Posle ovog meča, crveno-beli su smanjili zaostatak na dva boda, pošto Partizan ima 65, a Zvezda 63.

Superliga Srbije, 24. kolo

Crvena zvezda – Partizan 2:0 (1:0)

Napredak – TSC 2:2 (1:0)

(Marjanović 22, Džugurdić 90+1 – Banjac 52, Petrović 67)

Vojvodina – Radnik 0:1 (0:0)

(Duronjić 59)

Kolubara – Metalac 0:1 (0:0)

(Stojanović 68 penal)

Radnički Kragujevac – Voždovac 1:0 (1:0)

Stadion: Rajko Mitić. Sudija: Srđan Jovanović. Gledalaca: 41.000

Crvena zvezda: Borjan. Rodić (od 67′ Pankov), Eraković, Dragović, Pičini Sanogo, Kanga, Katai (od 81. Ben), Ivanić,Srnić, Ohi (od 81. Pavkov)

Partizan: Popović, Urošević, Vujačić, Saničanin, Miletić (od 46. Živković), Zdjelar, Jojić (od 72. Holender), Menig (od 46. Marković) , Natho (od 46, Jojić), Jović, Gomeš (od 76′ Milovanović)

Sve detalje možete pratiti na blogu uživo na sajtu „Nova.rs“.

KRAAAJ Velika pobeda Zvezde

Ostalo je 2:0 iz prvog poluvremena. Crvena zvezda je na samo dva boda zaostatka za Partizanom.

90+2 Velika šansa za Ivanića

Izbio je sam Ivanić ispre dPopovića, ali je mladi golman Partizana uspeo da izađe kao pobednik.

90′ Četiri minuta nadoknade

Bliži se kraj, Zvezda sve bliža pobedi

Pogledajte start Zdjelara za crveni karton

86′ Crveni za Zdjelara

Neoprezan je bio i nervozan vezni igrač Partizana koji je startovao sa leđa i dobio drugi žuti karton. Bilo je pitanje trenutka. Kanga je potom loše izveo slobodan udarac iz dobre pozicije.

83′ Ponovo sukob na terenu

Posle faula Pavkova, nastavio je napadač Zvezde da gura Zdjelara koji se iznervirao, pa su ušli u verbalni klinč. Sve se brzo smirilo na sreću.

81′ Izlaze strelci dva gola

Velikim aplauzom su sa terena ispraćeni Ohi i Katai, a umesto njih su u igri Ben i Pavkov.

76′ Poslednji adut Partizana

U igtu je upao Milovanović, poslednji adut crno-belih.

73′ Nova izmena u Partizanu

Holender ušao u igru umesto Jojića.

70′ Šansa za Vujačića

Povredio se Dragović prilikom jednog duela, a  posle kornera je pokušao Vujačić.

67′ Prva izmena Stankovića

Rodić nije mogao da nastavi punim tempom, pa je u igru ušao Pankov.

65′ Loš pokušaj Uroševića

Imao je Partizan dobru poziciju za slobodan udarac u 65. minutu. Kraj lopte su bili Jojić i Urošević, a levi bek Partizana je šutirao pravo u živi zid.

60′ Prilika za Ivanića, Popović jedva odbranio

Odlično je prošao Ivanić pored dvojice igrača i da šutira u Popovića, ali je golman Partizana očajno reagovao i umalo sam sebi dao gol.

Ovo je snimak sporne situacije

59′ Ruka Erakovića, Partizan tražio penal

Posle kornera za crno-bele, lopta je završila u kaznenom prostoru, a Eraković nespretno igrao rukom. Ipak, sudija je odmahnuo a igrači Partizana okružili sudiju.

56′ Težak sudar Jevtovića i Rodića, morali van terena

U velikom žaru borbe je došlo do sudara Jevtovića i Rodića. Morali su obojica van terena, a Rodić deluje kao da ne može da nastavi.

54′ Bomba Zdjelara, sve opasniji Partizan

Loša intervencija Sanoga posle novog napada crno-blih,. Na izbijenu loptu je natrčao Zdjelar i uputio projektil pored gola.

53′ Šansa za Jojića

Sam je bio Živković na desnoj strani i uputio dobar centaršut, a Jojić šutirao glavom pored gola.

Bakljda navijača Zvezde

Bakljada

50′ Opasna akcija crno-belih, Marković uneo živost

Dobar napad Partiazana, dobro je povukao Lazar Marković . Pokušao je da razigra saigrače i napravio gužvu u kaznenom prostoru.

47′ Oštar start Jevtovića, Kanga ostao na terenu

Neoprezan i riskantan start Jevtovića koji je odmah dobio žuti karton. Morali su lekari da uđu na teren i ukažu pomoć Kangi.

46′ Krenulo je drugo poluvreme

Partizan je odmah pokušao da ubaci loptu u šesnaesterac, ali sigurna odbrana Zvezde.

Trostruka izmena Partizana

Odlučio je Stanojević da uvede Jevtovića, Markovića koji je preuzeo kapitensku traku i Živkovića. Izašli su Natho, Miletić i Menig.

45′ Kraj prvog poluvremena

Mnogo bolja Zvezda vodi sa 2:0, još traje koškanje na terenu. Zakuvalo se u završnici. Smiljanić i Ivanić su bili u prvom planu. Igrači Crvene zvezde su čekali na terenu da prvo uđu igrači Partizana, jer je bilo koškanja ispred tunela.

Gužva na terenu, uzburkale su se strasti

Ovako je Zvezda povela sa 2:0  golom Kataija

#social-embed_3

43′ Haos na terenu, igrači krenuli jedni na druge

Posle jednog starta na centru, Dejan Stanković je tražio faul pored aut linije i počeo da viče. Na to je reagovala klupa PArtizana i izbio je sukob na terenu. Posle nekoliko minuta se smirila.

42′ GOOOOOOL Katai zakucava pod prečku

Zvezda razbija Partizan. Loša intervencija Zdjelara, koji je loše izbacio loptu koju je zakucao Katai pod prečku.

41′ Au, mogla je Zvezda do 2:0

Opasan centaršut Kange na dva metra ispred gola: Niko nije zakačio loptu, koja je prozujala pored stative.

37′ Katai promašio zicer, Zvezda mogla da nokautira Partizan

Kakva prilika za Kataija. Izbio je sam ispred Popovića, probao je da ga lobuje, ali je prebacio i gol. Možda je bio i ofsajd.

35′ Loš pokušaj Partizana iz slobodnog udarca

Srnić je zbog faula dobio žuti karton,  a Natho pokušao da pronađe saigrače, ali je bila loša akcija.

Ovako je Zvezda povela golom Ohija

#social-embed_2

30′ GOOOOL  Zvezda vodi, Ohi je strelac

Uputio je udarac glavom Katai, odbio je ne baš sjajno loptu Popović, a na nju natrćao Ohi i zakucao loptu u mrežu.

27′ Žuti za Zdjelara

Oprošten mu je prvi start, ali ne i drugi kojim je presekao kontru.

26′ Velika gužva ispred Partizanovog gola

Došla je Zvezda do kornera, a posle ubačene lopte je usledio karambol koji je iznedrio solidnu šansu za Zvezdu, ali je udarac Erakovića izblokirao Miletić.

24′ Partizan igra na kontre

Svesno su prepustili loptu igračima Zvezde izabranici Aleksandra Stanojevića, koji ppokušavaju iz kontre Deluje da ima osta prostora i da će bi moglo da bude opasno ako prođe neki dubinski pas.

20′ Velika šansa za Meniga, au kakva odbrana Borjana

Kao grom iz vedra neba je došla prilika za Partizan. Loš pas Pičinija za Kangu je presekao Rikardo i sjajno uposlio Meniga koji je iskosa iz odlične poziije sa nekih 7-8 metara šutirao po zemlji, ali se sjajno spustio Borjan i zaustavio nogama.

15′ Loš pokušaj Partizana

Konačmno su crno-beli uspeli da prenesu težište pred gol Zvezde. Mešutim, Rikardo je izgubio loptu pod pritiskom i naprvio faul.

13′ Zvezda traži žuti karton za Zdjelara

Nagazio je Zdjelar igrača Crvene zvezde, tražio je Stanković žuti karton, ali je Jovanović odlučio da mu progleda kroz prste.

9′ Prve čarke na terenu

Pokoškali su se Rikardo i Dragović, ali je sudija to brzo prekinuo.Bakljada navijača Partizana napravila dimnu zavesu.

7′ Uf, ponovo opasna Zvezda

Sjajno je Katai gunuo loptu Rodiću koji je odlično prošao, ali njegov centaršut je presekao Popović i sprečio veliku šansu.

6′ Opasan napad Partizana

Pokušali su crno-beli sa dubinskom loptom ka Menigu koji je iznudio Korner. Posle kornera Jojića, pokušao je solidno Miletić glavom sa prve stative, ali zamalo neprecizno.

4′ Pokuaj Kange, sve jači pritisak Zvezde

Sjajno je probio raspoloženi Ivanić i dodao Kangi koji je probao udarac sa 20 metara, ali ga je izblokirao Vujačić. Zvezda deluje opasnije.

3′ Veliki pritisak Zvezde, Partizan se muči

Već posle jednog ili dva dodavanja, Partizan lako gubi loptu. Zvezda je agresivnija na početku utakmice. Probao je i Ivanić prodorom, ali bez prave šanse.

1′ Počelo je

Prvi sa centra su krenuli igrači Crvene zvezde. Pokušali su posle dvadesetak sekundi dubinskom loptom ka Ohiju, ali je Popović istrčao i presekao. Odmah je probao i Katai, ali nije sitgao do lopte.

Fenomenalna atmosfera na stadionu

Raspoloženi za navijanje i navijači Zvezde i Partizana. Već grmi sa obe tribine.

Puni se severna tribina

Nedović poželeo sreću fudbalerima Zvezde

Jug prilično ispunjen, „grobari“ spremni da podrže pulene

Treneri večitih iznenadili postavama

Dejan Stanković je odlučio da prednost da Srniću umesto Benu, dok je Stanojević na teren poslao Jovića umesto očekivanog Terzića.

Zvezda ima više pobeda u derbiju, dominira na svom stadionu

Crvena zvezda ima bolji međusobni skor u derbijima. Od od sada odigranih 165, Zvezda je dobila 65, a Partizan 47 mečeva, dok je 53 puta bilo nerešeno.

Veliko prisustvo policije oko stadiona

Ogromne policijske snage prave bezbednosne prstenove oko stadiona. Posebno je izraženo prisustvo u Južnom Bulevaru u blizini Autokomade gde smo prošle godine bili svedoci žestokog obračuna.

Pet stvari koje treba da znate pred derbi

Šta bi moglo da odluči, ko je u boljoj formi, ko koliko ima debitanata, pročitajte u posebnom tekstu.

Delije pravile haos na Novom Beogradu

Do navijačkog obračuna došlo je na uglu Dr Ivana Ribara  i Jurija Gagarina.

„Mi smo cigani, najjači smo najjači“, razaznaje se vikanje sa snimka, na kom je vidljivo da su navijači Zvezde napadali navijače u restoranu.

Potom je došlo do opšte jurnjave, što su stanari snimali.

Rasprodate sve ulaznice za derbi

Biće spravi spektakl na stadionu „Rajko Mitić“, pošto ćemo gledati prilično ispunjen stadion.

Neće stadion biti krcat jer je standardno postavljanje tampon zone između gostujućeg sektora i drugih tribina, ali sve što je plasirano u prodaju, „planulo“ je.

„Stadion je rasprodat, nema više karata. Rigorozna kontrola će biti sa prstenom oko stadiona, molimo da se ne dolazi bez karte i da svi dođu na vreme kako bi se bez većih gužvi ušlo na stadion“, saopšteno je iz kluba.