FK Real Sosijedad, FK Valensija
FK Real Sosijedad, FK Valensija; Foto: EPA-EFE/Javier Etxezarreta

Fudbaleri Real Sosijedada odigrali su na domaćem terenu nerešeno 0:0 protiv Valensije, u utakmici 14. kola španskog prvenstva.

Sosijedad je od 76. minuta igrao sa desetoricom, pošto je crveni karton dobio Aric Elustondo. Uroš Račić je igrao do 78. minuta za Valensiju.

Sosijedad je peti put u ligi odigrao nerešeno i propustio je priliku da preuzme prvo mesto na tabeli. Ekipa ima 29 bodova na drugom mestu, bod manje ali i utakmicu više od Real Madrida.

Bilo je mnogo tenzija na terenu, a u 76. minutu je isključen Elustondo jer je sa zemlje šutnuo Denijela Vasa. Odgurnuo ga je domaći igra, a štoper je naseo na provokaciju. Sudija Meler Lopez je odmah reagovao, a sudija je pokazao uz crveni karton još i 11 žutih kartona (četiri domaćinu, sedam gostima). Sosijedad ne zna za poraz već 17 mečeva od kada je Barselona slavila sa 4:2 sredinom avgusta.

Valensija je drugu uzastopnu utakmicu odigrala nerešeno i to je bio njen šesti remi u Primeri. Ta ekipa ima 18 bodova na 10. mestu na tabeli.