Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su Atletiko Madrid u meču osmine finala Kupa kralja sa 2:0.

Sosijedad je bio bolji tokom većeg dela meča od tima Dijega Simeonea i to je samo potvrdio po jednim pogotkom u svakom od poluvremena.

Adnan Januzaj je bio strelac prvog gola u 33. minutu, kada mu je asistirao Hoseba Zaldua.

Na poluvreme se otišlo tim rezultatom, da bi već na startu drugog Aleksander Serlot kaznio propust odbrane Atletika.

Felipe je pogrešio, Serlot je bio spreman kao „zapeta puška“, pokupio je loptu, istrčao desetak, 15 metara i onda šutirao precizno iza leđa Jana Oblaka za 2:0.

Simeone je do kraja napravio nekoliko izmena, ali je tempo meča bio takav da se već do 77. minuta jasno nagoveštavao pobednik i to je na kraju i bio Sosijedad.

BONUS VIDEO: Najbolji golovi svakog tima Bundeslige u prvom delu dezone 2021-2022