Fudbaleri Totenhema pobedili su Lester u odloženom meču 17. kola engleske Premijer lige sa 3:2.

„Pevci“ su slavili u jednom od „najluđih“ mečeva sezone, jer se pitanje pobednika rasplelo u nadoknadi meča.

Navijači londonskog kluba slave Stivena Bergvajna, koji je svojim potezima u 95. i 97. minutu šokirao „lisice“.

Lester je poveo u 24. minutu golom Patsona Dake, posle dobro istrčane kontre i po zemlji izgrađene akcije.

Hari Kejn je izjednačio u 38. minutu, kada se našao iza leđa odbrane Lestera posle njene velike greške i dobrog driblinga špica Totenhema.

Sa 1:1 se otišlo na poluvreme, da bi Džejms Medison u 76. minutu ponovo vratio prednost Lestera.

Medison je realizovao fantastičan pas Harvija Barnsa koji je bez gledanja, iza leđa poslao pas za Medisona i 2:1.

Međutim, to nije bio kraj, bar ne za igrače Totenhema. Bergvajn je u petom minutu nadoknade dobio pas od Doertija, da bi za potpuni šok na King Pauer stadionu istom igraču asistirao Kejn.

Totenhem sada ima 36 bodova na petom mestu Premijer lige, dok je Lester tek deseti sa 25 bodova.

U drugom odloženom meču odigranom u toku dana, Mančester junajted je pobedio ekipu Brentforda sa 3:1. Golove za „crvene đavole“ postigli su Elanga, Grinvud i Rašford u 55, 62. i 77. minutu, dok je jedini gol za Brentford dao Toni u 85. minutu.

Gledajte Premijer ligu uz SBB i EON pakete

Utakmice Premijer lige mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže (PROMO)

BONUS VIDEO: Golovi sa utakmice Gana – Komorska Ostrva