Veliki trijumf ratom pogođene nacije.

Fudbaleri Ukrajine plasirali su se u finale baraža za Svetsko prvenstvo u Kataru, pošto su u Glazgovu pobedili Škotsku sa 3:1.

Gosti su poveli u 33. minutu preko Andreja Jarmolenka. On je iskoristio odličnu asistenciju Ruslana Malinovskog i lobovao golmana Krejga Gordona.

Rezultat je u 49. minutu povećao Roman Jaremčuk, nakon što je glavom savladao golmana domaće selekcije.

Jedini gol za Škotsku postigao je Kalum Mekgregor u 79. minutu, posle greške ukrajinskog golmana Georgija Bušana.

Konačan rezultat je u petom minutu nadoknade postavio Artem Dovbik.

Meč izmedju Škotske i Ukrajine trebalo je da bude odigran u martu, ali je odložen zbog vojne intervencije Rusije u Ukrajini.

Ukrajina će 5. juna gostovati Velsu u finalu baraža za Svetsko prvenstvo. Pobednik tog meča biće poslednji predstavnik Evrope u Kataru, a igraće u Grupi B sa selekcijama Engleske, Irana i SAD.