Mančester siti pobedio Vulverhempton u gostima 3:1
Sais i Foden u duelu; Foto: EPA-EFE/Marc Atkins

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Vulverhempton kao gosti sa 3:1, za kraj drugog kola Premijer lige.

Iako je druga runda, bio je ovo prvi premijerligaški nastup „građana“ ove sezone, zbog obaveza u produženoj sezoni Lige šampiona.

Trener Pep Gvardiola rešio da je, usled letošnjih transfera, promeni formaciju, pa je Siti igrao 4-2-3-1.

Kevin de Brujne bio je „desetka“, po krilima su delovali Fil Foden i Rahim Sterling, dok je najistureniji bio Gabrijel Žezus.

I upravo su ofanzivci spakovali ceo plen u plavi deo Mančestera.

De Brujne je u 20. minutu iznudio penal i bio precizan sa bele tačke, da bi u 32. Sterling asistirao Fodenu za 0:2.

U nastavku mnogo bolje izdanje Vulvsa… Podens je radio šta je hteo odbrani Sitija i omogućio Raulu Himenesu da smanji zaostatak.

Ipak, u sudijskoj nadoknadi je Gabrijel Žezus overio trijumf gostiju i otklonio sve dileme oko pobednika.

Ranije u ponedeljak Aston Vila je na svom terenu pobedila Šefild junajted sa 1:0, a jedini strelac bio je Ezri Konsa u 63. minutu.